ثبت‌نام دوره دکتری شعبه امارات پیام نور آغاز شد
ثبت‌نام دوره دکتری شعبه امارات پیام نور آغاز شد

ثبت نام داوطلبان دوره دکتری تخصصی( ph.d ) مرکز امور بین الملل و شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور- امارات از دیبروز آغاز می شود.

به گزارش یوپنا، ثبت نام داوطلبان دوره دکتری تخصصی( ph.d ) مرکز امور بین الملل و شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور- امارات از دیروز سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ آغاز می شود.

داوطلبان دوره دکتری تخصصی( ph.d ) مرکز امور بین الملل و شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور- امارات(نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱)، از تاریخ دیروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ لغایت ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

شرایط عمومی پذیرش:

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات). اقلیت‌های دینی (ادیان رسمی) مندرج در قانون اساسی از این شرط مستثنی هستند، به شرط آنکه متجاهر به نقض احکام اسلامی نباشند.

عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.

عدم احراز فساد اخلاقی

عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم یا ارائه معافیت تحصیلی برای داوطلبان ذکور

دارا بودن گذرنامه معتبر و ارائه مدارک مستدل و معتبر مبنی بر اقامت در خارج از ایران یا امکان حضور فیزیکی در کلاس‌ها و آزمون‌ها در کشور محل تحصیل

نداشتن منع قانونی برای حضور و تردد به کشور محل تحصیل در صورت پذیرش قطعی کلیه امور تحصیلی دانشجو در کشور محل تحصیل انجام خواهد شد.

در صورت قبولی اولیه، شروع و ادامه به تحصیل داوطلب منوط به تائید صلاحیت عمومی وی از سوی هیأت مرکزی گزینش دانشجو است

شرایط اختصاصی:

داشتن کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی (حرفه‌ای) در زمان ثبت نام، مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران با حداقل میانگین نمره ۱۶ از ۲۰ (یا معادل آن در نظام‌های دیگر). لازم به ذکر است که ارزشیابی و انطباق و معادل سازی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور، با مراجع ذیصلاح در وزارتین خواهد بود

دانشگاه در پذیرش سوابق تحصیلی و علمی و پژوهشی متقاضی و تمام امور مربوط به بررسی تقاضای تحصیل داوطلب اختیار کامل دارد و صرفاً ثبت نام در این دوره هیچ حقی را برای داوطلب ایجاد نمی‌کند. دانشگاه از بین داوطلبان و براساس ظرفیت‌های تعیین شده، پذیرفته شدگان واجد شرایط را انتخاب و اعلام نتیجه خواهد کرد.

ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به صورت تمام وقت است.

دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای در صورت فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ می‌توانند ثبت نام کنند.

رشته انتخابی داوطلبان در دوره دکتری باید متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی مندرج در جدول‌های بند «د» باشد. این امر براساس رشته‌های متناسب مقطع قبلی مندرج در دفترچه دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می‌شود.

دارندگان مدارک تحصیلی معادل می بایست حائز شرایط آئین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر «مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی» باشند.

تحصیل همزمان در دو یا چند دوره دکتری تخصصی، ممنوع است.

برگزاری دوره تابع مقررات آموزشی، پژوهشی و دانشجویی وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.

شیوه تحصیل در دوره بصورت آموزشی و پژوهشی است. در این دوره محتوای برنامه آن مشتمل بر واحدهای درسی، کارهای پژوهشی و رساله است.

محل تحصیل، دانشگاه پیام نور در کشور انتخابی در هنگام ثبت نام است.

تحصیل در دوره دکتری، به صورت تمام وقت است و حضور در کلاس‌ها و آزمون‌ها، اجباری است.

برنامه کلاسی، مطابق تقویم آموزشی مصوب دانشگاه پیام نور است.

انتقال یا مهمان شدن پذیرفته شدگان به سایر مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور در داخل کشور یا سایر دانشگاه‌ها در دوره دکتری تخصصی ممنوع است. ممنوعیت انتقال به دانشگاه‌های داخل کشور مشمول کارمندان و کارکنان ادارات و مؤسسات دولتی جمهوری اسلامی ایران که به صورت مأمور در خارج از ایران مشغول خدمت می‌باشند نیز خواهد بود.

محتوای آموزشی رشته‌ها و تعداد واحدهای هر رشته مطابق با سرفصل مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری و تعداد واحدهای همان رشته در دانشگاه پیام نور است

مدرک فارغ التحصیلی دانش آموختگان این شیوه، مدرک رسمی دانشگاه پیام نور است.

چنانچه در هر مرحله از تحصیل، به تشخیص دانشگاه داوطلب واجد شرایط و ضوابط به پذیرش شناخته نشود، قبولی داوطلب کان لم یکن می‌شود.

برگزاری کلاس‌ها و ادامه تحصیل در هر یک از رشته‌های مورد پذیرش، منوط به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان در آن رشته برابر مصوبات دانشگاه است.

هر یک از داوطلبان، صرفاً مجاز به انتخاب و ثبت نام در یک رشته هستند.

تمام هزینه‌های مشتمل بر ثبت نام، مصاحبه و شهریه تحصیلی (ثابت و متغیر)، آزمون زبان انگلیسی، آزمون جامع و غیره دانشجویان (بدون احتساب هزینه خوابگاه، غذا، بیمه و… و.)، هر ساله بر اساس تصمیمات هیأت امنای دانشگاه مشخص و اعلام و طبق تقویم آموزشی هنگام ثبت نام توسط دانشجویان پرداخت می‌گردد.

در صورت ضرورت، برای تقویت پایه علمی و کسب آمادگی برای شرکت در کلاس‌های اصلی، دانشجو ملزم به گذراندن دروس پایه و پیش نیاز با هزینه شخصی است. ضرورت یاد شده به تشخیص گروه آموزشی مربوطه است. دروس پیش نیاز و جبرانی از دروس مقطع کارشناسی ارشد خواهد بود. شهریه هر درس بر اساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه محاسبه می‌شود.

تمام هزینه‌های اقامتی بر عهده دانشجویان است و دانشگاه تعهدی برای تأمین خوابگاه و تسهیلات وام دانشجویی و سایر موارد ندارد.

داوطلب باید در زمان مراجعه به دانشگاه برای ثبت نام اولیه، مدارک لازم و مستندات مربوط به معدل خود را ارائه دهد و تعهدنامه کتبی تایید شده توسط مجری دانشگاه را ارائه کند.

تذکر مهم: در صورت تشخیص هر گونه اظهار نظر خلاف واقع یا موارد اعلامی در هر مرحله از پذیرش یا تحصیل، از ادامه تحصیل داوطلب / دانشجو جلوگیری می‌شود. مرجع رسیدگی به هر گونه مغایرت دانشگاه پیام نور است و فرد حق هیچ‌گونه اعتراضی ندارد.

ظرفیت پذیرش

ظرفیت پذیرش در مراکزبین الملل و شعبه امارات برای هر رشته گرایش تحصیلی مندرج در جداول بند” ه ” حداکثر۷نفر خواهد بود.

شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی:

۱. تمام اتباع غیر ایرانی، مشمول شرایط و ضوابط مربوط در دانشگاه پیام نور خواهند بود.

۲. تحصیل در دوره دکتری به زبان فارسی بوده و باید تسلط لازم را برای تحصیل در دانشگاه برابر آئین نامه‌ها به زبان فارسی داشته باشند.

شهریه

شهریه دانشجویان مقطع دکتری تخصصی پذیرفته شده نیمسال دوم سال تحصیلی۱۴۰۲-۱۴۰۱درمرکز امور بین الملل و شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور-امارات

شهریه ثابت هر نیمسال یورو
هر واحد دورس نظری

یورو

هر واحد دروس عملی و هر واحد رساله یورو
۱۰۰۰ ۲۱۰ ۳۱۰
هزینه مصاحبه و ثبت نام

هزینه مصاحبه۷۰یورو و هزینه ثبت نام۵۰یورو (۵۰یورو هزینه ثبت نام پس از قبولی) خواهد بود.

توجه :وجوه پرداختی برای مصاحبه و ثبت نام به هیچ وجه قابل استرداد نیست.

نام داوطلب حتما ً در کلیه فیش های واریزی قید گردد و از پرداخت هزینه ثبت نام و مصاحبه به صورت دستی جدا ً خودداری گردد.

شهریه و سایر هزینه های ثبت نام و تحصیل دانشجویان پذیرفته شده مقطع دکتری تخصصی شعب برون مرزی دانشگاه، به صورت ارزی و بر اساس مصوبات هیات امنای دانشگاه تعیین می شود. پذیرفته شده در بدو ورود متعهد به ارائه تضمین های مالی لازم، برابر نظر دانشگاه است.