زمان و نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری معرفی شدگان به دانشگاه پیام نور اعلام شد/ جزئیات زمانبندی
زمان و نحوه ثبت نام مصاحبه دکتری معرفی شدگان به دانشگاه پیام نور اعلام شد/ جزئیات زمانبندی

مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور اعلام کرد: جلسات مصاحبه علمی معرفی شدگان آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ دانشگاه بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

به گزارش یوپنا در متن اطلاعیه دانشگاه پیام نور آمده است:
معرفی شدگان به مصاحبه ، لازم است ضمن مطالعه دقیق و مجدد دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D ( نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۲ و همچنین اطلاعیه ها و دستورالعمل های این دانشگاه از روز شنبه مورخ ۰۶/۰۳/۱۴۰۲ لغایت روز چهارشنبه ۱۰/۰۳/۱۴۰۲جهت ثبت نام به سامانه مصاحبه علمی دکتری (سامانه صبا) این دانشگاه به آدرس  https://saba.pnu.ac.ir مراجعه نموده و نسبت به تکمیل و ارسال مدارک، اقدام نمایند:

داوطلبان گرامی با ورود به سامانه مصاحبه، با استفاده از کد ملی به عنوان نام کاربری و شماره داوطلبی  به عنوان کلمه عبور، نسبت به  ثبت نام و بارگذاری مدارک خود، اقدام نمایند.

ثبت نام اینترنتی از طریق سامانه، ضروری و عدم ثبت نام به معنای انصراف از شرکت در مرحله دوم آزمون، می باشد.

در هنگام بارگذاری مستندات، به موارد اشاره شده از جمله فرمت و حجم پیشنهادی برای ارسال مدارک، دقت لازم بعمل آید. (فرمت فایل ترجیحاّ JPG و حداکثر حجم فایل ارسالی ۵۰۰ کیلو بایت).

تصاویر مدارک مورد نیاز که در سامانه قابل بارگذاری است، به شرح ذیل اعلام می شود:

صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ارسال صفحه توضیحات الزامی است.)

کارت ملی.

مدارک تحصیلی اعم از کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای با قید معدل (دارندگان مدارک کارشناسی نا‌پیوسته ملزم به ارائه مدرک کاردانی و کارشناسی  با “قید معدل” یا ریز نمرات دارای معدل، می باشند.)

تبصره یک: در صورتیکه مدارک تحصیلی فاقد معدل باشد، ارائه اصل ریز نمرات یا گواهی معدل ممهور به  مهر محل تحصیل یا گواهی جهت تائید معدل الزامی است؛ درغیر اینصورت امتیاز مدرک تحصیلی قابل محاسبه نمی باشد.

کارت پایان خدمت و یا گواهی وضعیت نظام وظیفه عمومی ویژه برادران.

مدارک ایثارگری و رزمندگان ( بر اساس مفاد مندرج در بند مرتبط با سهمیه دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری سال ۱۴۰۲).

حکم کارگزینی و موافقت نامه محل خدمت برای ادامه تحصیل در دوره دکتری، مخصوص متقاضیان استفاده از سهمیه مربیان.

تبصره دو : استفاده از سهمیه مربیان بر اساس مفاد مندرج در صفحه شماره ۱۰ راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره ۲) سال ۱۴۰۲ مختص اعضاء محترم هیأت علمی رسمی آزمایشی  و رسمی قطعی تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی می باشد.

تبصره سه : مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از سوی مرکز جذب و امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، امکان بهره مندی از این سهمیه را دارا می باشند .

گواهی استمرار همکاری (مخصوص استفاده از سهمیه مربیان).
عکس پرسنلی جدید.

مدارک پژوهشی اعم از صفحه مشخصات پایان نامه کارشناسی ارشد ، صفحه مربوط به شناسنامه مقاله یا کتاب چاپ شده.
مدارک مربوط به آزمونهای زبان انگلیسی ( با اعتبار حداقل ۲ سال) در صورت وجود، مانند:
(MSRT), (ETPNU), (MCHE), (IELTS), (TOEFL PBT),
(TOEFL IBT), (TOEFL CBT) and (TOLIMO)

ضروری است داوطلبان با انتخاب درگاه پرداخت، نسبت به واریز مبلغ ۰۰۰/۳۹۸/۱ریال هزینه مصاحبه، اقدام نمایند.
ثبت نام برای فرم صلاحیت عمومی مربوط به سازمان سنجش، داوطلب را از ثبت نام در این مرحله بی نیاز نمی کند. مبلغ ثبت نام به عنوان هزینه مصاحبه و بررسی مدارک بوده و غیر قابل استرداد می باشد.
تبصره: مطابق با بند۳ بخشنامه شماره ۲۰۵۸۱ مورخ ۲۵/۰۲/۱۴۰۲سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبانی که برای مصاحبه به چند کد‌رشته محل در یک موسسه معرفی شده‌اند. می‌بایست در صورت انجام مصاحبه جداگانه برای هر کد رشته محل، هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند.
۶- در پایان لازم است داوطلبان پس از بررسی دقیق مراحل ثبت نام و واریز هزینه مصاحبه، نسبت به بارگذاری کامل مدارک اطمینان حاصل نمایند.

تذکرات مهم :
۱- با توجه به شرایط خاص و زمان محدود برای انجام مصاحبه اکیداً توصیه می شود داوطلبان گرامی در روز و ساعت اعلام شده از طرف مرکز مجری، آمادگی لازم برای حضور در جلسه را داشته باشند  تا از همپوشانی با مصاحبه های بعدی جلوگیری بعمل آید.

۲- داوطلب لازم است یک ساعت قبل از شروع جلسه مصاحبه در محل برگزاری حضور داشته باشد تا قبل از شروع جلسه، هماهنگی‌های لازم توسط کارشناسان مربوطه صورت پذیرد. حضور در ساعات دیگر باعث اختلال در نظم و عدم تمرکز تیم اجرایی، خواهد بود.

۳- از آنجائیکه در زمان مصاحبه ممکن است اساتید نیاز به ارائه مدارکی از سوی داوطلب داشته باشند، همراه داشتن اصل کلیه مدارک پژوهشی و آموزشی بارگذاری شده در سامانه در زمان مصاحبه، الزامی است.

۴- براساس مصوبه جلسه ۱۳۷ مورخ ۶/۸/۱۳۹۹ شورای ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی می توانند، برای نمره مرحله دوم آزمون که شامل مجموع نمرات سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحبه می‌باشد، حدنصاب نمره برای هر کدرشته محل تعیین و سازمان سنجش آموزش کشور در پذیرش نهایی، حدنصاب مذکور را اعمال می نماید.

۵-در صورت احراز هرگونه مطالب خلاف واقع در مدرک ارائه شده توسط داوطلب، در هر مرحله ای از پذیرش و یا تحصیل، از ادامه تحصیل وی جلوگیری و پیگیری قانونی به عمل خواهد آمد.

یادآور می‌شود پذیرش داوطلب منوط به ثبت نام در سامانه مصاحبه بوده و در روز مقرر صرفا از افرادی مصاحبه بعمل خواهد آمد که مدارک خود را قبلا، بارگذاری نموده اند.

در پایان تاریخ، ساعت و آدرس محل برگزاری جلسات مصاحبه، پس از بررسی مدارک، توسط مراکز مجری، متعاقباً از طریق پیامک به داوطلبان، اطلاع رسانی خواهد شد. علاوه بر این هر داوطلب پس از پایان مهلت ثبت نام، می تواند با مراجعه به سامانه  صبا، تاریخ، ساعت و آدرس محل برگزاری جلسات مصاحبه را در صفحه شخصی خود مشاهده نماید.بنابراین نیازی به تماس تلفنی و مراجعه حضوری نمی باشد.

زمانبندی جلسات مصاحیه دکتری در فایل زیر می باشد:

فايل هاي مربوطه :
۲٫pdf750.759 KB