برگزاری جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان با حضور معاون رئیس جمهور و مسول نهاد رهبری دانشگاه
برگزاری جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان با حضور معاون رئیس جمهور و مسول نهاد رهبری دانشگاه

رئیس سازمان انرژی اتمی در جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان گفت: عشق و محبت در بین شما جوانان باید در بالاترین نقطه خود قرار بگیرد.

به گزارش یوپنا محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان با اشاره به اینکه مسیر زندگی مسیر پر فراز و نشیب است و روحیات انسان متأثر از شرایط محیطی است، اظهار کرد: کانون خانواده در زندگی افراد تاثیرگذارترین نقطه است، بنابراین تشکیل خانواده باید به سمت شکل‌گیری شخصیت متعالی حرکت کند.

اسلامی با اشاره به اینکه بخش مهم زندگی شما که با ازدواج آغاز شده، شکل گیری شخصیت است تصریح کرد: اگر این شخصیت درست شکل بگیرد زندگی شما دوام دارد و فرزندان شما دوامشان از این شخصیت منشعب خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه پایه بنای زندگی را باید با محبت و مودت، صداقت و از خود گذشتگی بنا نهاد خاطر نشان کرد: با دقت، صبوری و ممارست، شخصیت خود را شکل بدهید.
وی با بیان اینکه در تعارض، ناسازگاری و تلاطم ها باید با صبوری و متانت، از خودگذشتگی و فهم درست از یکدیگر از فرار و نشیب ها به سلامت عبور کرد اظهار کرد: در سختی ها با استعانت از خداوند و با همراهی یکدیگر سختی ها را آسان کنید.
رئیس سازمان انرژی اتمی  با اشاره به اینکه هیچ کشوری مگر با تلاش و کوشش مردمش پیشرفت نکرد عنوان کرد: پیشرفت و تأثیرگذاری در جامعه ی سلطه و استکبار طلبی امروز بسته به میزان پیشرفت در علم و فناوری است و ما باید همواره این برتری خود را حفظ کنیم.

اسلامی  ادامه داد: در طول تاریخ همواره مستکبران با غارت منابع کشورها را غارت می‌کردند اما امروز نوع جدید غارتگری، غارت دانشمندان و جوانان کشورها است که به وسیله تهاجم و عملیات روانی انجام می‌شود و ابزار آن ناامید کردن جوانان است.

وی با بیان اینکه اگر جوانان ناامید شدند کشور یک کشور عقب مانده خواهد بود، اذعان کرد: بهانه ای که برای انرژی هسته ای کشور ما را تحریم کردند امروز عیان است که دعوای این‌ها فقط بر سر جلوگیری از پیشرفت علم و فناوری است.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه کشور ما به لحاظ استراتژیک مورد طمع ابرقدرتها است تأکید کرد: ما با شعار استقلال زیر بار هیچ یک از قدرت ها نخواهیم رفت. بر این اساس با استفاده از منابع علمی جوانان این کشور می‌توانیم در این جهان پیشرو باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی مسول نهاد رهبری نیز در این مراسم ضمن تبریک به کلیه زوج های دانشجو ابراز داشت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرمایند، در زندگی مشترک با یکدیگر بسازید.

خداوند شما را برای آرامش آفریده است و دو هدیه خداوند به زوج ها داده است که مودت و رحمت بین زن و شوهر می باشد که این عطیه الهی باید در کانون گرم خانه و خانواده بروز و ظهور داشته باشد؛ یعنی در بحران های زندگی باید با یکدیگر با عطوفت و رحمت برخورد کنید.