ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ آغاز شد
ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ آغاز شد

ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ آغاز شد.

به گزارش یوپنا، ثبت‌نام و شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ از دیروز یکشنبه ۲۸ خرداد آغاز شد و تا روز یکشنبه ۴ تیر ادامه خواهد یافت.

متقاضیانی که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هستند، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قابل دسترس است.

ضمناً متقاضیان رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی لازم است برای پذیرش در رشته‌های با آزمون این دانشگاه در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام کنند.

زمان انتخاب رشته برای رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از سوی دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

آن دسته از متقاضیانی که علاقه مند به پذیرش در رشته های پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) دانشگاه آزاد اسلامی هستند لازم است از روز یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مذکور مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط مذکور هستند، می‌توانند منحصراً در یک مجموعه ثبت‌نامی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته) متقاضی شوند.

لازم به توضیح است پذیرش در برخی از رشته‌های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل تراز شده مقطع کاردانی) صورت خواهد پذیرفت.

همه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند.

در صورت عدم ثبت‌نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین شده امکان‌پذیر نخواهد بود.

برای ثبت‌نام در این آزمون باید اقدام‌های زیر انجام گیرد:

۱. مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته.

۲. ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org در زمان مقرر (۱۴۰۲/۳/۲۸ تا ۱۴۰۲/۴/۴).

۳. آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز یرای ثبت‌نام.

۴. خرید کارت اعتباری ثبت‌نام و پرداخت مبلغ یک میلیون و ششصد هزار ریال (۱۶۰ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون.

یادآوری ۱: چنانچه علاقه مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشید، لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ سیصد و شصت هزار ریال (۳۶ هزار تومان) دیگر نیز برای دوره‌های مذکور به صورت اینترنتی اقدام کنند.

یادآوری ۲: با توجه به اینکه مقرر شد در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، مبلغ سی هزار ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می شود.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی:

به متقاضیان توصیه می‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اطلاعات لازم را در برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد کنند.

ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت کنند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.

یادآوری ۳: چنانچه متقاضی در مرحله ثبت‌نام اطلاعات اشتباه ارائه نماید یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ (برای آن دسته از مجموعه‌های ثبت‌نامی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه سوم شهریور ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

متقاضیان لازم است از روز سه‌شنبه ۳۱ مرداد تا جمعه ۳ شهریور با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان حوزه امتحانی مندرج در بند ۳۱ تقاضانامه تعیین می‌شود. لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج کد مربوط به استان و شهر تعیین شده در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام کنند.

توصیه‌های مهم:

۱- لازم است متقاضیان مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه کنند.

۲- داوطلبان در انتخاب کد مجموعه ثبت‌نامی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم را بعمل آورند، زیرا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی و پایان مهلت ثبت‌نام، امکان تغییر وجود ندارد.

۳- تاکید می‌شود متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

۴- متقاضیان مجموعه ثبت‌نامی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی (بدون آزمون)، لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته‌های انتخابی، نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های خود اقدام کنند.

۵- هرگونه تغییر در شرایط و ضوابط ثبت‌نام این آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و نشریه پیک‌سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.