استفاده دانشگاه پیام نور از ظرفیت مرزی برای جذب دانشجویان عراقی
استفاده دانشگاه پیام نور از ظرفیت مرزی برای جذب دانشجویان عراقی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به ظرفیت های مرزی استان ایلام در حوزه های مختلف، گفت: زمینه جذب دانشجویان عراقی در دانشگاه پیام نور استان فراهم شود.

به گزارش یوپنا حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار در دیدار با رئیس دانشگاه پیام نور کشور، با اشاره به اینکه استان ایلام با واسطه مرز مهران، دارای ظرفیت های بی نظیری برای جذب دانشجویان عراقی است، اظهار کرد: دانشگاه پیام نور استان از این ظرفیت مرزی برای جذب دانشجویان عراقی استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام یادآور شد: نیاز است که در استان ایلام از سوی دانشگاه پیام نور برای راه اندازی مرکز و موکب دائمی در راستای خدمات رسانی به زوار سرمایه گذاری شود و زمینه ای برای اساتید و دانشجویان فراهم شود که می خواهند داوطلبانه در خدمت زوار اربعین حسینی باشند.

امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه هم و غم ستاد اربعین بر محور چهار نقطه اسکان، تردد، غذا و دارو و درمان زائر است، ابراز کرد: زیارت با معرفت زوار مورد غفلت قرار گرفته و نیاز است که دانشگاه های کشور برای معرفت افزایی در اربعین حسینی پای کار باشند چرا که آن چهار مقدمه، برای معرفت افزایی در اربعین حسینی است.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیتی که در استان وجود دارد لازم است به افزایش رشته های دانشگاه پیام نور به ویژه در زمینه مهارت افزایی و اشتغال آفرینی توجه شود و توجه به این بخش می تواند یکی از دستاوردهای سفر هیئت رییسه دانشگاه پیام نور به استان باشد و با توجه به محرومیت هایی که استان دارد، لازم است در حوزه اشتغالزایی با محوریت دانشگاه اقدامات مناسبی صورت گیرد.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به مراودات مردم ایلام با کشور همسایه عراق، ابراز کرد: فراهم کردن شرایط برای تحصیل دانشجویان عراقی در استان تاثیرگذاری فرهنگی خواهد داشت و آثار و برکات خوبی به دنبال دارد و این ظرفیت در استان، ظرفیت بسیار خوبی است.

امام جمعه ایلام با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان ایلام، افزود: ظرفیت های گردشگری استان باعث جذب بیشتر دانشجویان عراقی در استان می شود.

وی با اشاره به اینکه بار علمی دانشجویان دانشگاه پیام نور مطلوب است، تصریح کرد: مسوولان ارشد دانشگاه پیام نور کشور به افزایش اعتبارات دانشگاه پیام نور استان و همچنین افزایش رشته های دانشگاهی این دانشگاه توجه ویژه ای داشته باشد.