نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: تضعیف دانشگاه پیام نور در دستور کار مجلس نیست/ پیشنهاد کمیته آموزش حتما اصلاح خواهد شد
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: تضعیف دانشگاه پیام نور در دستور کار مجلس نیست/ پیشنهاد کمیته آموزش حتما اصلاح خواهد شد

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: تضعیف دانشگاه پیام نور در دستور کار مجلس نیست.

به گزارش یوپنا، ابراهیم عزیزی در دیدار با رئیس و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور استان فارس در محل دفتر ارتباطات مردمی این نماینده در شیراز، با اشاره به ظرفیت های مناسب دانشگاه پیام نور اظهار داشت: این دانشگاه یکی از دانشگاه های با سابقه و با رویکرد های نوین آموزشی در کشور بوده و از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار می باشد.

این عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه با بیان اینکه حمایت های لازم را از دانشگاه پیام نور در این برنامه لحاظ خواهد کرد، افزود: هر پیشنهادی که در لایحه دولت به تضعیف دانشگاه پیام نور منجر شود، از نظر ما منتفی است و با جدیت از این دانشگاه حمایت خواهیم کرد.

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد مطرح شده در لایحه دولت مبنی بر واگذاری برخی از امکانات این دانشگاه به دانشگاه های دیگر و ملاحضات پیرامون آن نیز گفت: اگر قرار است کاری در این راستا صورت گیرد باید زیر نظر وزارت علوم و با مدیریت دانشگاه پیام نور صورت گیرد.

عزیزی خاطرنشان کرد: پیشنهاد کمیته آموزش قبل از مطرح شدن در کمیسیون تلفیق در راستای حمایت از دانشگاه پیام نور حتما اصلاح خواهد شد و این پیشنهاد حتما باید طوری تنظیم شود که ضمن حفظ منافع دانشگاه پیام نور، در جهت تضعیف این دانشگاه نباشد.

لازم به ذکر است پیش از سخنان عزیزی دکتر جاجرمی زاده رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گزارشی از وضعیت کلی دانشگاه، ظرفیت های آن و دغدغه های موجود در این راستا ارائه کرد و خواستار حمایت جدی نمایندگان از این دانشگاه شد.