ثبت ۲۵۳ مقاله علمی در کنگره شهدای همدان به میزبانی دانشگاه پیام نور
ثبت ۲۵۳ مقاله علمی در کنگره شهدای همدان به میزبانی دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با بیان اینکه باید جزو رهروان واقعی راه شهدا باشیم انجام کار پژوهشی در حوزه شهدا را یکی از ارکان شناخت آنها و ایثارگری‌ها و ارزش‌ها عنوان کرد.

به گزارش یوپنا، علی‌حسین محمدظاهری صبح امروز در نخستین همایش علمی کنگره ۸ هزار شهید استان همدان با گرامیداشت هفته وحدت و هفته دفاع مقدس اظهار کرد: حرکت در مسیر شهدا باید همواره در باطن زندگی فردی و اجتماعی ما جاری و ساری باشد.

وی تلاش و پژوهش در مسیری که شهدا جان خود را برای آن گذاشتند را بسیار ارزشمند دانست و با اشاره به مصداق‌هایی از ایثارگری شهدا و جانبازان در دوران دفاع مقدس خواستار ترویج این دیدگاه در جامعه شد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان اقدامات برگزارکنندگان این همایش را قطره ای کوچک در برابر دریای بیکران رشادت‌های رزمندگان اسلام خواند و افزود: امیدوارم خداوند متعال ما را رهروان واقعی راه شهدا قرار دهد.

ثبت ۲۵۳ مقاله علمی در کنگره شهدا

دبیر علمی این همایش این مراسم را نخستین همایش علمی در حوزه ترویج ایثار و شهادت دانست و افزود: امیدواریم خداوند متعال همه اقدامات انجام شده برای برگزاری این همایش علمی را از خادمان شهدا بپذیرد.

اعظم خطیبی افزود: مقالات همایش علمی دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان شامل پنج محور دفاع مقدس و اثرگذاری بر مدیریت و اهداف مدیریتی، نقش‌آفرینی اقشار مختلف در فرهنگ‌ ایثار و شهادت، جایگاه شهدا در دور دوم انقلاب و اثرگذاری شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ، هنر و ادبیات بوده‌ که نویسندگان بر اساس توانمندی‌های خود در این محورها قلم‌فرسایی کردند.

وی از ثبت ۲۵۳ مقاله علمی در این کنگره خبر داد و گفت: ۲۱۳ اثر قابلیت بررسی وجود داشت که ۸۶ مورد ضمن ارزشمندی دارای معیارهای ساختار علمی نبوده است.

دبیر علمی کنگره ۸ هزار شهید استان همدان با بیان اینکه شهدا از وزین‌ترین ارزش‌ها برخوردار هستند، یادآور شد: ۲۱ داور در حوزه‌های مختلف با رتبه‌های علمی استادیاری و دانشیاری مقالات را صبورانه و بر اساس معیارهای مورد نظر بررسی کردند.