دانشگاه پیام نور لرستان در جذب دانشجو جزو دانشگاه های فعال کشور است
دانشگاه پیام نور لرستان در جذب دانشجو جزو دانشگاه های فعال کشور است

رئیس دانشگاه پیام نور از افزایش جذب ده درصدی دانشجو به نسبت پارسال خبر داد.

به گزارش یوپنا دکتر ابراهیم تقی زاده رئیس دانشگاه پیام نور در دیدار با استاندار لرستان اظهار داشت: دانشگاه پیام نور لرستان در میزان جذب دانشجو جزو دانشگاه های فعال در کشور است.

رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید بر ایجاد بستر بومی گزینی در دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه پیام نور با ایجاد بسترهای بومی گزینی،  به نسبت پارسال رشد ۱۰ درصدی در جذب دانشجو داشته است.

وی هچنین ادامه داد: دانشگاه پیام نور لرستان با ۱۱ هزار دانشجو در حال حاضر جهش قابل توجهی را نسبت به سال های گذشته داشته و از این جهت بسیار فعال و موثر عمل کرده است.

دکتر تقی زاده به مشکل ساختمان دانشگاه پیام نور شهرستان کوهدشت اشاره کرد و گفت: اعتبارات عمرانی دانشگاه محدود است و بخش عمده ی اعتبارات صرف امورات اجرایی می شود لذا انتظار داریم از برنامه ی مولدسازی برای بازسازی و توسعه ی ساختمان این دانشگاه استفاده شود.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور همچنین به برنامه های کلان در دست اجرا در این دانشگاه اشاره کرد و ابراز داشت: رشته های موجود در دانشگاه حفظ و برای ایجاد رشته های جدید طرح های آمایشی را انجام دهیم.

دکتر تقی زاده به درآمدهای پایدار و غیرشهریه ای دانشگاه تاکید و تصریح کرد: بودجه دانشگاه باید به سمت درآمدهای غیرشهریه ای حرکت کند و وابستگی به بودجه عمومی کمتر شود که در این زمینه درآمدهای آموزش های آزاد نقش مهمی در این نوع درآمد دارد.

وی در پایان گفت : در راستای طرح ملی جهش تولید مسکن به منظور ایجاد مجتمع های مسکونی برای کارکنان و اعضای هیأت علمی پیگیری های لازم را از طریق ظرفیت های موجود انجام خواهیم داد.