ابلاغ اصلاحیه آیین‌نامه استخدامی کارکنان وزارت علوم تا پایان سال
ابلاغ اصلاحیه آیین‌نامه استخدامی کارکنان وزارت علوم تا پایان سال

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ابلاغ اصلاحیه آیین‌نامه استخدامی کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش یوپنا به نقل از وزارت علوم، علی خطیبی در نشست با رییس و نمایندگان شورای صنفی کارمندان آموزش عالی کشور، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: طی دو سال و اندی که مسولیت معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم را بر عهده دارم به شهادت اسناد موجود می‌توانم بگویم تلاشی نبوده که برای بهبود اوضاع معیشتی یاوران علمی انجام نشده باشد.

وی با اشاره به نگاه دولت سیزدهم مبنی بر بهبود معیشت مردم و همچنین ابلاغیه معاون اول رئیس جمهوری درباره مزایای جانبی کارکنان دولت تصریح کرد: افتخار می‌کنم در مجموعه‌ای مشغول خدمت هستم که نگاه دولتمردان آن به بهبود اوضاع معیشت کارمندان است.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم به اصلاح آیین‌نامه استخدامی کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد و افزود: اصلاح این آیین‌نامه مراحل پایانی را طی می‌کند و این اطمینان را می‌دهم این آیین‌نامه که به نفع کارمندان تنظیم شده است، تا پایان سال جاری ابلاغ می‌شود.

خطیبی با تاکید بر لزوم حفظ شأن کارمندان خاطر نشان کرد: در مجموعه‌ای مدیریت می‌کنم که سه رکن کارمند، هیئت علمی و دانشجو دارد و این ساختار بر این سه رکن استوار است. هر رکنی که آسیب ببیند، به ساختار آسیب می‌رساند. در طول دو سال گذشته هرگز در راستای افزایش شکاف حقوقی بین اعضای هیئت علمی و یاوران علمی حرکت نکردیم و تمام تلاش خود را می‌کنیم که این فاصله را کم کنیم و معیشت و رفاهیات کارکنان را ارتقا بخشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث مسکن اشاره کرد و گفت: در طول ۴۴ سال گذشته برای نخستین بار این فرصت فراهم شده است که قانون اجازه داده که از اراضی دانشگاه‌ها به منظور تأمین مسکن یاوران علمی بهره‌مند شویم.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خاطرنشان کرد: مشکل زمین مسکن کارکنان را حل خواهیم کرد و هم اکنون ۱۶ استان کشور مشکل زمین‌شان مرتفع شده و هم اکنون مرحله تغییر کاربری زمین‌ها در حال انجام است.

مسکن و معیشت کارکنان دو دغدغه مهم وزیر علوم

علی شمسی‌پور مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و روابط عمومی نیز در این نشست اظهار داشت: شورای صنفی یاوران علمی ستاد وزارت علوم، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی همواره در پیگیری‌های خود شاخص‌های شورای صنفی را رعایت کرده که این امر جای تشکر و قدردانی دارد.

وی افزود: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همواره بر دو موضوع «مسکن» و «معیشت» کارمندان تاکید داشته و دارند.

مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و روابط عمومی افزود: در سازمانی زیست می‌کنیم که دغدغه نخست ذهنی مقام عالی آن، یاوران علمی است؛ شهادت می‌دهم که دغدغه ذهنی و تلاش ایشان را همواره لمس کرده‌ام و معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت نیز مجاهدانه و با دلسوزی بسیار این مسائل را پیگیری می‌کنند.

شمسی‌پور در ادامه بر بهره‌مندی از ظرفیت‌های شورای صنفی کارمندان آموزش عالی کشور برای جامه عمل پوشاندن به اهداف و مطالبات تاکید کرد.

گفتنی است در این نشست که محمد افکانه مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی و محمدصالح راحمی مدیرکل طرح و برنامه وزارت علوم نیز حضور داشتند، نمایندگان شورای صنفی کارمندان آموزش عالی کشور به بیان مطالبات، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پیرامون مسائل صنفی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور پرداختند.