میزبانی دانشگاه پیام نور فارس از پنج همایش علمی در سطح ملی
میزبانی دانشگاه پیام نور فارس از پنج همایش علمی در سطح ملی

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس از برگزاری پنج همایش ملی به میزبانی این دانشگاه در پاییز و زمستان امسال خبر داد.

به گزارش یوپنا، دکتر محسن جاجرمی زاده با اشاره به اینکه همایش های علمی دانشگاه پیام نور با هماهنگی معاونت پژوهش و فناوری سازمان مرکزی دانشگاه و همکاری مرکز استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام برگزار می شود، افزود: این همایشها که فرصتی برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی در موضوعات مصوب است به صورت کاملا مجازی بوده و پذیرای مقالات و مطالعات اساتید و پژوهشگران دانشگاههای سراسر کشور خواهد بود و برگزاری همایشها نیز با هدف استفاده از فناوری های نوین آموزشی، صرفه جویی در هزینه ها و دسترسی آسان به صورت برخط برگزار خواهد شد.

وی پنجمین همایش ملی زیست شناسی را یکی از رویدادهای علمی این دانشگاه در سال جاری عنوان کرد و گفت: آخرین مهلت ثبت نام در این همایش ۲۵ دیماه و تاریخ برگزاری همایش نیز ۱۸ بهمن ماه خواهد بود.

دکتر جاجرمی زاده، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی سلولی و ملکولی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی دریا، زیست شناسی تکوینی، بیوانفورماتیک، بافت شناسی، زیست فناوری، ژنتیک، طب سنتی و بیوسیستماتیک را از محورهای پنجمین همایش زیست شناسی عنوان کرد.

رییس دانشگاه پیام نور استان فارس همچنین به برگزاری ششمین همایش ملی روانشناسی با محوریت علم و زندگی در اسفند ماه ۱۴۰۲اشاره کرد و علم و زندگی و تعلیم و تربیت، روانشناسی و کار ،علم و زندگی و ورزش ، علم زندگی و سلامت، علم زندگی و مدیریت، علم زندگی و روانشناسی اجتماعی، علم زندگی، هنر و رسانه و نگاه ویژه به رشد رفاه خانواده را محورهای این همایش اعلام کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری پانزدهمین همایش ملی زمین شناسی در ۱۶ اسفند سال جاری گفت: زمین فیزیک و زلزله شناسی، کارآفرینی در زمین شناسی، معدن کاری کهن ،زمین شناسی نفت، زمین شناسی مهندسی، چینه شناسی و دیرینه شناسی، ژئوشیمی، پترولوژی، سنگ های آذرین و دگرگونی، زمین شناسی اقتصادی، معدن کاری و آلودگی خاک، حقوق و معدن کاری، سنگ شناسی رسوبی و رسوب شناسی، آب شناسی و آبهای زیرزمینی، زمین ریاضی و مدلهای مکانی، کانی شناسی و گوهر شناسی، زمین شناسی ساختاری و زمین ساخت، سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی، زمین شناسی زیست محیطی و زمین شناسی پزشکی، اکتشاف معادن فلزی و غیرفلزی، و زمین ریخت شناسی و زمین گردشگری نیز محورهای همایش ملی زمین شناسی می باشد.

دکتر محسن جاجرمی زاده همچنین با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی ” رساله الحقوق امام سجاد(ع) ” توسط دانشگاه پیام نور استان فارس با همکاری موسسات علمی و پژوهشی از جمله انجمن علمی مطالعات نهج البلاغه ایران ،مرکز مطالعات فارسنامه پارس و موسسه علمی فاطمیه گفت: محورهای این همایش که ۱۱ و ۱۲ دیماه برگزار می شود بررسی ترجمه ها و شروح رساله الحقوق ،کارکرد رساله الحقوق در جامعه و تمام حقوقی که از منظر رساله الحقوق بر عهده انسان است خواهد بود.

وی افزود: دومین کنفرانس ملی تحول گرایی در مدیریت که پیش از این در رسانه ها به آن اشاره شده بود نیز ۲۸ دیماه سال جاری برگزار خواهد شد و مهلت ارسال مقالات تا ۸ دیماه تمدید شده است.

وی تاکید کرد : علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقالات می توانند به پایگاه مدیریت همایشهای دانشگاه پیام نور به آدرس Conference.pnu.ac.ir مراجعه نمایند.