برگزاری جشن ازدواج دانشجویان دانشگاه پیام نور استان بوشهر با حضور رئیس دانشگاه
برگزاری جشن ازدواج دانشجویان دانشگاه پیام نور استان بوشهر با حضور رئیس دانشگاه

جشن ازدواج ۱۷ زوج دانشگاه پیام نور استان بوشهر با حضور دکتر تقی زاده رئیس دانشگاه پیام نور و دکتر پریمی معاون اداری مالی دانشگاه در بوشهر برگزار شد.

به گزارش یوپنا دکتر تقی زاده در این مراسم ضمن تاکید بر مقوله ازدواج دانشجویی اظهار داشت: ازدواج های دانشجویی از جمله ازدواج های ماندگار و پایدار می باشد که بر پایه شناخت، دانش و فرهیختگی صورت می گیرد و عموماً این ازدواج ها در مسیر تشکیل خانواده، تحکیم بنیان‌های اجتماعی و تعالی جامعه نقش مهمی دارد.

دکتر تقی زاده تصریح کرد: عالم بر مبنای زوجیت شکل گرفته و بر اساس آیات خداوند متعال در قرآن کریم زوج ها در کنار هم آرامش می گیرند و زن و مرد با فهم و درک متقابل و از خودگذشتگی به نفع همدیگر، می توانند مایه آرامش یکدیگر قرار گیرند.

رئیس دانشگاه پیام نور همچنین به مقوله جوانی جمعیت نیز تاکید کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید زیادی بر جوانی جمعیت دارند که این ازدواج دانشجویی می تواند فرزندآوری را تقویت کند و رشد جمعیت را نیز در پی داشته باشد.

وی در پایان افزود: هر اتفاقی در عالم ثمره و نتیجه ای دارد و نمی‌شود ابتر و بی اثر بماند؛ در جریان خلقت انسانها همواره نسبت به اینکه این زوجیت، معنا و ثمره بدهد امری مهم مطرح بوده و آن اولاد و فرزندان پاک سرشت است حتی مطالعات نیز نشان داده است فاصله مناسب فرزندآوری برای زوجین به صمیمیت، تربیت درست و عناصر موثر اجتماعی کمک می‌کند.