سیلاب‌ها در مسیر جنوب ایران؛ مدارس اين استان‌ها تعطیل شد
سیلاب‌ها در مسیر جنوب ایران؛ مدارس اين استان‌ها تعطیل شد

این سامانه قدرت تخریب و آسیب رسانی بسیار بیشتری در مقایسه با سامانه‌های ورودی به کشور از ابتدای فروردین تا امروز خواهد داشت، بنابراین این منبع آخرین سطح هشدار را برای استان‌های جنوبی کشور صادر میکند.

از بامداد ۳ شنبه ۲۸ فروردین ماه قویترین سامانه سال جاری از نقطه نظر شدت بارش در مقیاس گستردگی، با وجود نفوذ سامانه‌های بسیار قوی و قدرتمند از ابتدای بهار از سمت غرب کشور، وارد کشور خواهد شد. این سامانه قدرت تخریب و آسیب رسانی بسیار بیشتری در مقایسه با سامانه‌های ورودی به کشور از ابتدای فروردین تا امروز خواهد داشت، بنابراین این منبع آخرین سطح هشدار را برای استان‌های جنوبی کشور صادر میکند.

به گزارش یوپنا؛ بنابر تصمیم ستاد مدیریت بحران استان هرمزگان، همه مدارس استان هرمزگان در دو نوبت صبح و عصر در سه شنبه ۲۸ فروردین تعطیل اعلام شد. این تصمیم با موافقت استاندار هرمزگان و به دلیل فعالیت سامانه بارشی در این استان اتخاذ شده است.

تعطیلی برخی مدارس استان فارس

همچنین مدیریت بحران استانداری فارس نیز گفت: به دلیل هشدار هواشناسی، آموزش دانش‌آموزان مدارس شهرستان‌های مهر، لامرد، لارستان، گراش، اوز، جویم، خنج، فراشبند و قیرکارزین در روز سه‌شنبه، ۲۸ فروردین به صورت غیرحضوری و در شبکه شاد انجام خواهد شد.

مدارس بوشهر تعطيل شد

به دلیل بارندگی و احتمال آبگرفتگی معابر مدارس و دانشگاه‌های ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر فردا، سه شنبه ۲۸ فروردین غیر حضوری است.

به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، با اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری بوشهر، به دلیل بارندگی و احتمال آبگرفتگی معابر، تمام مدارس و دانشگاه‌های شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه در روز سه شنبه ۲۸ فروردین در نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

ستاد مدیریت بحران از شهروندان خواست از حضور در مناطق پر خطر از جمله مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و سواحل پرهیز کنند.

مدارس شهرستان‌های جنوب کرمان تعطیل شد

با توجه به هشدار قرمز هواشناسی و پیش‌بینی سیل، کلاس درس برخی مدارس شهرستان‌های جنوب کرمان برای فردا (سه‌شنبه) و بعضی دیگر نیز طی روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه تعطیل اعلام شدند و آموزش‌ها به صورت غیرحضوری پیگیری می‌شود.

مدارس شهرستان‌های عنبرآباد، فاریاب، کهنوج، رودبار جنوب و جازموریان فردا سه‌شنبه از سوی فرمانداران تعطیل اعلام شدند که در صورت نیاز این تعطیلی تمدید می‌شود.

همچنین شهرستان‌های جیرفت، منوجان و قلعه‌گنج به دلیل اینکه پیش‌بینی بارندگی بیشتری در آن‌ها شده در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه تعطیل اعلام شدند.