هفتمین دوره مسابقات ملی فناوری نانو ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ ، همزمان با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، در مراکز دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد.

مدیر کل امور دانشجویان دانشگاه پیام نور گفت: هفتمین دوره مسابقات ملی فناوری نانو ۲۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ ، همزمان با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، در مراکز دانشگاه پیام نور برگزار خواهد شد.

دکترمجید ضماهنی ادامه داد: هدف مسابقه ملی فناوری نانو ، ترویج و توسعه این فناوری در مراکز علمی و آموزشی کشور است و ثبت نام این مسابقات تا ۲۸ اسفند ماه سال جاری می باشد.

مدیر کل امور دانشجویان افزود: برگزیدگان مسابقه ملی فناوری نانو ضمن دریافت جوایز نقدی ، اعتبار مالی استفاده از خدمات آزمایشگاهی فناوری نانو ، جذب بازار کار نانو می شوند و پس از دریافت گواهی تدریس، می توانند در مراکز آموزش و پرورش و حتی مراکز دانشگاهی به تدریس این فناوری بپردازند و از حمایت های ستاد توسعه فناوری نانو برخوردار شوند.

دکتر ضماهنی تصریح کرد: داوطلبان رشته های شیمی ، مهندسی مکانیک، فیزیک، زیست شناسی و مهندسی شیمی می توانند در این آزمون ثبت نام کنند و از اواخر اسفند به بعد فرصت ویرایش اطلاعات خود و دریافت کارتهای ورود به جلسه را دارند و نهایتا در نیمه دوم اردیبهشت ماه این مسابقه که به شکل یک آزمون کتبی برگزار و در نیمه دوم خرداد ماه نتایج اعلام می کردد.

مدیر کل امور دانشجویان خاطر نشان کرد:این مسابقه بستر مناسبی برای شناسایی نخبگان این حوزه از فناوری است و همچنین نهادهای ترویجی برتر فعال در این حوزه نیز از طریق این مسابقه شناسایی می شوند.

دکتر ضماهنی تاکید کرد : نهادهای ترویجی مراکز دانشگاه پیام نور که بالغ بر ۸۰ مرکز می باشد طی ۴ سال گذشته سه بار جزء نهادهای برتر فناوری نانو دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور شده اند (سال ۹۱ دانشگاه پیام نور استان کرمان / سال ۹۳دانشگاه پیام نور لرستان /سال ۹۵ دانشگاه پیام نور استان اردبیل) و از حمایت های ستاد توسعه فناوری نانو برخوردار شده اند.

وی در پایان افزود: سرفصل های این آزمون شامل نانو ساختارها / روش های ساخت و سنتز نانو ساختارها / روش های شناسایی و آنالیز نانو ساختارها / کاربرد های فناوری نانو / تجاری سازی فناوری نانو / توانمندی های ایران در فناوری نانو است و برای دریافت منابع مسابقات به سایت آموزش فناوری نانو edu.nano.ir مراجعه نمائید.

دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.nano.ir/competition مراجعه یا با شماره های ۲۲۴۸۵۲۹۹ /۶۶۵۳۲۶۱۸ تماس بگیرید.

upna