دادستان دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان گفت: خودروهایی که به صورت گالونی یا مشکی در پمپ بنزین های زاهدان سوخت گیری می‌کنند، ۲ ماه توقیف می شوند.

به گزارش یوپنا به نقل از ایسنا- حجت الاسلام موحدی راد با اشاره به صف های طولانی سوخت در سیستان و بلوچستان افزود: برای جلوگیری از این معضل از سال گذشته تا کنون ۵۷ هزار کارت سوخت مهاجر که از سایر استان ها به استان وارد شده، مسدود شده است.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان در ادامه گفت: در جایگاههای سوخت، نیروهای بسیجی به صورت نامحسوس و نیروی انتظامی به صورت پوششی مستقر هستند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با متخلفان برخورد می شود.

وی افزود: خودروهایی که در اطراف پمپ بنزین ها با شیلنگ باک سوخت را به داخل گالن تخلیه می کنند هم به مدت ۱۰ روز توقیف خواهند شد.

حجت الاسلام موحدی راد با بیان اینکه جایگاههای سوخت باید به دوربین مدار بسته و آنلاین مجهز شود، تاکید کرد: در صورت تخلف در نصب دوربین های مدار بسته، سهمیه آنها کاهش یا عرضه سوخت به آنها متوقف شده و در صورت مشاهده دوباره از آن جایگاه خلع ید می شود.

وی گفت: چنانچه برای نیروهای ما احراز شود، افرادی در امر قاچاق سوخت فعالیت دارند، دستگاه قضایی آنها را به صورت تعزیری حبس می کند.

upna