فروشگاه های اینترنتی از توقف عرضه گوشی تلفن همراه زیان دیدند
فروشگاه های اینترنتی از توقف عرضه گوشی تلفن همراه زیان دیدند

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی گفت: عرضه نشدن گوشی های تلفن همراه در فروشگاه های اینترنتی نه تنها کاهش فروش آنها را به دنبال داشته بلکه در مواردی به تعدیل نیرو در این بنگاه ها منجر شده است.

به گزارش یوپنا به نقل از ایرنا، کمبود گوشی تلفن همراه در بازار نه تنها بر کسب و کار واحدهای صنفی اثر گذاشته بلکه فروشگاه های آنلاین که در چند سال اخیر به رقیب بازار سنتی تبدیل شده بودند نیز کالایی برای عرضه ندارند.
پیگیری خبرنگار ایرنا از تارنمای فروشگاه های اینترنتی معتبر نشان می دهد که در بخش تلفن همراه هیچ یک از آنها کالایی برای عرضه ندارند و برچسب «ناموجود» یا « به زودی» روی محصول درج کرده اند و در موارد معدود که برخی کالاها «موجود» عنوان شده، نرخ ها نجومی است؛ برای نمونه مدل های جدید برندهای برتر در بازار تلفن همراه ایران قیمت هایی بالای ۱۰ میلیون تومان قیمت دارند.
«رضا الفت نسب» سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای مجازی در این باره روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فروشگاه های اینترنتی ۱۰۰درصد از عرضه نشدن گوشی های تلفن همراه متضرر شده اند.
وی ادامه داد: پیش از التهاب بازار تلفن همراه فروشگاه هایی که اقدام به فروش گوشی تلفن همراه می کردند، مورد توجه خریداران قرار می گرفتند به گونه ای که در بسیاری از تلاش ها برای خرید گوشی از این فروشگاه ها، خریداران کالاهای دیگری نیز خریداری می کردند و به این ترتیب روند فروش آنها مطلوب بود.
الفت نسب افزود: پس از بروز التهاب در بازار گوشی های تلفن همراه که سبب شد فروشگاه های اینترنتی هم از ارائه گوشی ها به دلیل نوسان قیمت خودداری کنند، روند فروش کالاها در این فروشگاه ها کاهشی شود.
به گفته وی، اکنون خریداران کمتری به این فروشگاه ها مراجعه می کنند و همین امر سبب کاهش سود آنها شده است و حتی برخی از این فروشگاه ها اقدام به تعدیل نیروهای خود کرده اند.
سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی در حالی عنوان کرده که کاهش فروش فروشگاه دیجی کالا سبب تعدیل نیرو در این کسب و کار نوپا شده است که برخی منابع خبری این اقدام را ناشی از ادغام آن با فروشگاه اینترنتی دیگر به نام رکولند می دانند.
الفت نسب خاطرنشان ساخت: تعلل در روشن شدن سرنوشت عرضه گوشی های تلفن همراه همچنان که بازار سنتی عرضه را با مشکل مواجه می سازد برای آینده فروشگاه های اینترنتی نیز زیان بار است و جای دارد مسئولان در این باره هرچه زودتر تدبیری اتخاذ کنند.
محمدجواد آذری جهرمی هجدهم شهریور ماه درباره آخرین وضعیت بازار تلفن همراه و زمان عرضه گوشی های ضبط شده به بازار از سوی سازمان تعزیرات اعلام کرد: سرنوشت ۷۲۰ هزار گوشی نامعلوم است؛ ۶۰۰ هزار گوشی در گمرک مانده و ۱۲۰ هزار دستگاه هم توقیف قضایی است.

upna