رییس دانشگاه پیام نور خوی گفت: مرکز تخصصی حرکات اصلاحی، قامتی و تندرستی مراکز آموزش عالی آذربایجان غربی در دانشگاه پیام نور این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش یوپنا، نقی دادرسی گفت: این مرکز با هدف رفع ناهنجاری های قامتی، اسکلتی، عضلانی از قبیل زانو پرانتزی، زانو ضربدری، کف پای صاف، گوژپشتی و کجی ستون مهره ها در کودکان و نوجوانان راه اندازی شد.

وی اضافه کرد: همچنین این مرکز جهت ارائه تمرینات تخصصی ورزشی ویژه سالمندان و ارائه تمرینات تخصصی و بازتوانی انواع آسیب های ورزشی آماده ارائه خدمات به تمامی مردم و اقشار مختلف جامعه می باشد.

رییس دانشگاه پیام نور خوی اظهار کرد: این مرکز طرح دانش بنیان دانشگاه پیام نور خوی است که با بهره گیری از اساتید متخصص، در ۲ بخش حرکات اصلاحی و فیزیولوژی ورزشی به ورزشکاران و مردم خدمات ارائه می کند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت ارایه خدمات این مرکز روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ نفر است، اضافه کرد: این مرکز با به روزترین تجهیزات و امکانات در ۲ بخش حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی برای دانشجویان و عموم مردم خدمات ارائه می کند.

وی بیان کرد: در بخش حرکات اصلاحی این مرکز دختران و پسرانی که به سن بلوغ نرسیده اند زیر نظر متخصصان ناهنجاری های آنها اصلاح می شود.

دادرسی افزود: همچنین در بخش آسیب شناسی ورزشی نیز مشکلات عضلانی ورزشکاران دانشجو زیر نظر فیزیولوژیست ورزشی بهبود می یابند.

وی با اشاره به اهمیت سلامت جسمی در نشاط، شادابی و امید به آینده فرد بیان کرد: رفع مشکلات نه چندان حادی که در دوره کودکی و دانش آموزی قابل رفع است اگر برطرف نشود باعث مشکلات دوچندانی درآینده خواهد شد.

upna