این نشان به اساتیدی که همه ساله بالاترین فعالیت را در حوزه تحقیقی و هنری انجام داده اند تعلق می گیرد. و این نشان‌ها به سیدفتح‌الله مجتبایی، سجاد آیدنلو، سیدمصطفی سعیدی و سرگئی فئوفانف از روسیه تعلق گرفت.

به گزارش یوپنا، مراسم اعطای نشان عالی فرهنگی وهنری فردوسی به مناسبت  روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، طی مراسمی با حضور معاون و قائم مقام وزیز فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس دانشگاه  فردوسی مشهد ،معاون امنیتی سیاسی استانداری خراسان رضوی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی، و اساتید دانشگاه از سراسرکشور در دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی برگزار شد.

 این نشان به اساتیدی که همه ساله بالاترین  فعالیت  را در حوزه تحقیقی و هنری  انجام داده اند تعلق می گیرد.  و این نشان‌ها به سیدفتح‌الله مجتبایی، سجاد آیدنلو، سیدمصطفی سعیدی و سرگئی فئوفانف از روسیه تعلق گرفت. 

شایان ذکر است سجاد آیدنلو: عضو علمی دانشگاه پیام نور ارومیه در سال ۱۳۵۹ در ارومیه متولد شده است. این پژوهشگر جوان دانشگاه پیام نور استان آذر بایجان غربی در رشته  زبان و ادبیات فارسی در حال حاضر دانشیار بوده وتاکنون ۱۴ عنوان کتاب و ۲۰۰ مقاله در حوزه ادبیات و شاهنامه‌پژوهی ازوی منتشر شده است.آیدینلو   در ششمین  دوره توانست با ارائه مجموعه آثار پژوهشی خود بالاترین نشان عالی ، ملی فرهنگی و هنری کشور را دریافت نماید

 

upna