نقش کلیدی قشر دانشگاهی در آینده کشور/ مسئولین از ظرفیت جوانان غافل نباشند
نقش کلیدی قشر دانشگاهی در آینده کشور/ مسئولین از ظرفیت جوانان غافل نباشند

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور لرستان گفت: مسئولین از ظرفیت جوانان غافل نباشند.

به گزارش یوپنا، گراوند در خصوص نقش دانشجو و فرهنگیان اظهار کرد: دانشجو و قشر دانشگاهی نقش کلیدی، اساسی و برجسته‌ای در تعیین سرنوشت و آینده کشور دارد و برخی از بدخواهان نظام بیشتر از برخی از خواص داخلی به نقش و اهمیت دانشجو توجه داشته‎اند و با سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌های مختلف سعی دارند که آنها را در مقابل نظام، دچار یأس، ناامیدی و تهی از علم و دانش کرده و در حوزه تهاجم فرهنگی بسیار موشکافانه ورود می‌کنند.

وی ادامه داد: با وجود ۴۰ سال از انقلاب برخی از خواص ما به این باور نرسیدند که نسل جوان ما نسلی آینده‌ساز، پرکار، خلاق و… هستند و در گذشته امام خمینی (ره) به‌طور ویژه این موضوع را درک کردند. آینده کشور در دست این جوانان است  و حتی مقام معظم رهبری ساعت‌ها با نشاط خاصی پای درد دل دانشجویان و نخبه‌های دانشگاهی می‌نشینند و این نشان می‌دهد که امامین انقلاب به‌خوبی این نقش را درک کرده‌اند اما ما می‌بینیم که برخی از خواص کشور حاضر نیستند به دانشجویان فرصت شکوفایی بدهند و از ظرفیت آن‌ها در بخش‌های مدیریتی استفاده نمی‌کنند.

گراوند اضافه کرد: مقام معظم رهبری در خیلی از موارد از چهره‌های جوان استفاده می‌کند و اعتماد خاصی به نسل جوان دارند، لذا تا مادامی‌که اعتماد را به نسل جوان نداشته باشیم، طبیعتاً آن‌ها باید در ناامیدی تحصیلات خود را ادامه دهند و نمی‎توانند نقش خود را در جامعه به‌خوبی ایفا کنند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور لرستان یادآور شد: راهکار این قضیه و نگاه منفی به جوانان در راه‎های عملی است به‌نحوی‌که مسئولین ما باید به جوانان اعتماد کنند و در بعضی موارد باید ریسک کرد و به جوان فرصت داد که شکوفا شود.

وی یادآور شد: در اغلب مواردی که کارهای کشور را به دست جوانان خلاق، مؤمن، انقلابی و کار بلد واگذار شده است، شاهد موفقیت در آن کار بوده‌ایم.

گراوند گفت: جوانان تحصیل‌کرده، خلاق، با روحیه انقلابی، جهادی، کار بلد و… در کشور و استان بسیار وجود دارد که می‎توانند کارهای بزرگی کنند و نمونه آن حضور این‌چنین جوانان در مناطق سیل‌زده بود که بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی پای کار آمدند و این عملکرد ناشی از روحیه انقلابی و جهادی است که در نسل جوان ما بوده و مسئولان باید این روحیه را درک کنند و ببینند و از آن استفاده کنند وگرنه در بسیاری از موارد ممکن است مشکلاتی برایمان پیش آید.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور لرستان یادآور شد: دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها، فعالیت‎های متعددی را پیگیری می‌کند که از جمله آن‌ها تحقق اهداف و مطالبات رهبری با جنگ نرم است.

وی با اشاره به اینکه از دیگر اهداف این نهاد تبیین گفتمان امام و انقلاب است، خاطرنشان کرد: ارتقای سطح اعتقادی در بخش اساتید و دانشجویان از دیگر وظایف این دفاتر است که با برگزاری کارگاه‌های معرفت افزایی در طی در این راستا حرکت می‌کند.

گراوند افزود: از دیگر اهدافی که دفاتر نهاد به دنبال آن هستند،  اهتمام به وفاق و همدلی بین تشکل‌های اسلامی و دانشگاهی است ضمن اینکه درعین‌حال به‌عنوان یک پناهگاه معنوی و عاطفی برای دانشجویان هستند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور لرستان تصریح کرد: بحث فرصت‌ها، تهدیدات، تحولات فرهنگی و انجام فعالیت فرهنگی به‌تناسب نیاز دانشگاه‌ها از دیگر برنامه‌های این دفاتر است.

وی خاطرنشان کرد: دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها به دنبال گزارش عملکرد و مستندسازی نیستند و هر جا احساس تکلیف کنند و فکر کنند نیازی به ورود است به آن قضیه ورود پیدا می‌کنند.

upna