تلاش های دانشگاه پیام نور بخاطر فراهم آوردن شرایط تحصیل برای همگان ستودنی است
تلاش های دانشگاه پیام نور بخاطر فراهم آوردن شرایط تحصیل برای همگان ستودنی است

دکتر سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز با دکتر زمانی رئیس دانشگاه پیام نور در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی دیدار کرد.

به گزارش یوپنا در این دیدار دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته در دانشگاه پیام نور مبنی بر بهینه‌سازی امکانات، فراهم آوردن امکان تحصیلی در دوره‌های دانشگاهی برای همگان، بر لزوم تقویت دانشگاه در زمینه آموزش‌های غیرحضوری، تجهیز حرفه‌ای دانشگاه با محتوای چندرسانه‌ای و همچنین پایگاه داده‌های الکترونیک این دانشگاه تاکید کرد.

در این دیدار دکتر زمانی، رئیس دانشگاه پیام نور نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این دانشگاه پرداخت و خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور با ۴۰۰ هزار دانشجو، ۴۰۰۰ عضو هیئت‌علمی تمام‌وقت و همچنین نزدیک به ۱۰ هزار کارمند مشغول به فعالیت است که قریب به یک‌میلیون و چهارصد هزار مترمربع ساختمان اداری و آموزشی دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور یادآور شد: رتبه علمی این دانشگاه در میان دانشگاه‌های باز جهان از رتبه دهم به رتبه ششم جهانی ارتقاء پیدا کرده است و با روزآمدسازی ظرفیت‌های آموزشی به ارائه نزدیک به ۳۰۰ هزار کتاب موبایل در دسترس دانشجویان اقدام کرده است.

وی در زمینه حمایت‌های مالی دانشجویان نیز خاطرنشان کرد: این دانشگاه با ارائه وام دارای کارمزد پایین(۱٫۴ درصد) برای دانشجویان و ارائه وام اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دوره‌های مهارتی دارای گواهی آموزش‌های مهارتی تا سقف صد میلیون تومان زمینه‌های حمایتی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خود فراهم کرده است.

دکتر زمانی با اشاره به اقدامات موثر دانشگاه در تقویت آموزش های الکترونیک افزود: امسال سهم برگزاری ازمون های الکترونیک از حدود ۱۰ درصد در سال های گذشته به ۲۲ درصد افزایش یافته است که این جهش بدون افزایش تجهیزات سخت افزاری و با افزایش بهره وری در نحوه برگزاری آزمون های الکترونیک صورت گرفته است.
وی یاداور شد: این امر صرفه جویی اززشمندی در مصرف کاغذ، زمان و منابع انسانی ایجاد کرده است.

upna