چهارشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۹ Wednesday, 8 April , 2020
۲۹ مهر ۱۳۹۷

واکنش ایران به ادعای آمریکا: دخالت ما در انتخابات کنگره توهم است

وزارت امور خارجه ایران ادعای نهادهای امنیتی و قضائی آمریکا مبنی بر تلاش ایران برای دخالت و تاثیرگذاری بر انتخابات میان دوره‌ای این کشور را ناشی از«توهمی ناشناخته» عنوان کرد.

۲۹ مهر ۱۳۹۷

وزیر کشور: فعالیت های تروریستی در مرزهای ایران و پاکستان باید متوقف و سرکوب شود

وزیر کشور ساعتی قبل در گفتگوی تلفنی با شهریار آفریدی وزیر کشور پاکستان تاکید کرد: انتظار داریم دولت پاکستان بر اساس اسناد همکاری فیمابین بیش از پیش در تعقیب و سرکوب گروهکهای تروریستی با نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران همکاری لازم را بعمل آورد.

۲۹ مهر ۱۳۹۷

لیبی پس از قذافی چه شد؟

مردم لیبی انتظار داشتند با پایان دادن به دیکتاتوری ۴۲ ساله «معمر قذافی» می توانند دموکراسی و رفاه بیشتر را به دست بیاورند اما دخالت های خارجی در کنار تفرقه داخلی اوضاع لیبی را غیرقابل حل ساخته است.

پرواز بالن بچه ترامپ برفراز لس آنجلس ۲۹ مهر ۱۳۹۷

پرواز بالن بچه ترامپ برفراز لس آنجلس

منبع: رویترز

انتخابات میاندوره ای کنگره آمریکا؛  نقطه تغییر سیاست ترامپ ۲۹ مهر ۱۳۹۷

انتخابات میاندوره ای کنگره آمریکا؛ نقطه تغییر سیاست ترامپ

عضو اندیشکده آتلانتیک پیش بینی کرد دمکرات ها با پیروزی در مجلس نمایندگان و افزایش فشار بر ترامپ، انتخابات میاندوره ای کنگره را به نقطه تغییری در سیاست های داخلی و خارجی وی تبدیل خواهند کرد.

عناوین روزنامه های امروز ۲۹ مهر ۱۳۹۷

عناوین روزنامه های امروز

صفحه نخست روزنامه های امروز یکشنبه‌ ۲۹ مهر ۹۷

ابلاغ آیین‌نامه بازنگری شده تشکیل قطب‌های علمی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ۲۵ مهر ۱۳۹۷

ابلاغ آیین‌نامه بازنگری شده تشکیل قطب‌های علمی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی

دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از ابلاغ آیین‌نامه بازنگری شده تشکیل قطب‌های علمی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خبر داد و آخرین تغییرات این آیین‌نامه را تشریح کرد.

برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد ۲۵ مهر ۱۳۹۷

برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار با بیش از دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، تلاش و فعالیت دهها هزار نخبه در سراسر ایران را ترسیم‌کننده تصویری امیدبخش و واقعی از کشور خواندند و با اشاره به نقش و تأثیرگذاری نخبگان جوان در برنامه ریزی صحیح برای آینده، پیشرفت علمی ایران و جلو بردن مرزهای دانش بشری، «تعامل متقابل، دو جانبه و جدی تر نخبگان و نظام، مراقبت هوشمندانه و استفاده صحیح از گنجینه نیروی انسانیِ نخبه و تقویت هویت ملی و آرمانخواهی در مجموعه نخبگان کشور» را ضروری خواندند و تأکید کردند: تصویرسازی غلط و منفی و ناامید کننده از اوضاع ایران مهمترین دستور کار امروز دشمن است اما به فضل الهی تصویر واقعی کشور در مجموع، نقطه مقابل تصویرسازی نظام سلطه است.

۲۵ مهر ۱۳۹۷

آمریکا حق ندارد سیاست انرژی اروپا را تعیین کند

یک دیپلمات ارشد آلمانی با اشاره به اینکه آمریکا حق ندارد سیاست انرژی اروپا را تعیین کند، گفت دیپلمات‌های اروپایی بر نیاز تسهیل روابط تجاری مجاز تحت تحریم آمریکا با ایران مانند کمک‌های بشردوستانه متمرکز شده‌اند.

المپیک جوانان آرژانتین ۲۵ مهر ۱۳۹۷

المپیک جوانان آرژانتین

۲۵ مهر ۱۳۹۷

تحریم عربستان شدت گرفت

موج اعتراضات نسبت به نقش پررنگ عربستان در پرونده جمال خاشقچی روزنامه نگار این کشور که عرصه اقتصاد عربستان را هم درنوردیده است، با اعلام چندین شخصیت سرشناس و شرکت های معتبر برای تحریم حضور در کنفرانس سرمایه گذاری موسوم به ‘داووس صحرا’ وارد مرحله وخیم تری شد.

مهلت دیوان لاهه به ایران و امریکا برای ارایه ادله ۲۵ مهر ۱۳۹۷

مهلت دیوان لاهه به ایران و امریکا برای ارایه ادله

دیوان بین المللی دادگستری (در لاهه) روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای در ادامه روند بررسی پرونده شکایت ایران از آمریکا درخصوص نقض عهدنامه مودت روابط اقتصادی و حقوقی کنسولی، مهلتی برای دریافت ادله دو طرف تعیین کرد.

۲۵ مهر ۱۳۹۷

همکاری ژاپنی ها در حوزه آبی کارون اجرایی شد

مشاور ارشد پروژه جایکا (آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن) از اجرایی شدن این طرح بین المللی در حوزه کارون بزرگ در ۶ استان کشور خبر داد.

راهبرد تازه آمریکا برای «بیرون راندن» ایران از سوریه ۲۵ مهر ۱۳۹۷

راهبرد تازه آمریکا برای «بیرون راندن» ایران از سوریه

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بنا دارد راهبرد تازه‌ای را برای «بیرون راندن» ایران از سوریه در پیش بگیرد.

۲۵ مهر ۱۳۹۷

خروج موقت خودرو برای مراسم اربعین، الکترونیکی شد

گمرک جمهوری اسلامی از الکترونیکی شدن خروج موقت (کابوتاژ) خودرو به عتبات عالیات خبر داد و اعلام کرد: با استفاده از سامانه جامع گمرکی امکان دوراظهاری برای خروج موقت خودرو فراهم شده است.

افق مات فقر ۲۵ مهر ۱۳۹۷

افق مات فقر

پویان خوشحال

گسترش همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های خصوصی ایران و ژاپن ضروری است ۲۴ مهر ۱۳۹۷

گسترش همکاری و سرمایه‌گذاری مشترک شرکت‌های خصوصی ایران و ژاپن ضروری است

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت گسترش همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک توسط شرکت‌ها و بخش خصوصی ایران و ژاپن، بر تلاش در راستای توسعه مناسبات و همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف تجاری، اقتصادی، انرژی، پتروشیمی، ماشین‌سازی، بهداشت و درمان، محیط زیست و گردشگری تأکید کرد.

۲۴ مهر ۱۳۹۷

اروپا پیشنهاد تغییر ولیعهد سعودی را به آمریکا داده است

کاربران فضای مجازی از پیشنهاد سه کشور انگلیس، فرانسه وآلمان به آمریکا برای موافقت با برکناری ‘محمد بن سلمان’ از ولیعهدی عربستان و انتصاب شاهزاده ‘احمد بن عبدالعزیز’ به جای وی، خبر دادند.

۲۴ مهر ۱۳۹۷

احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از لاریجانی در ۱۴۰۰ وجود دارد

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با دفاع از مدیریت لاریجانی در مجلس و حرفه‌ای و تحسین‌برانگیز خواندن آن درباره احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: این احتمال را رد نمی‌کنم که اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ ناگزیر به حمایت از فردی با ویژگی‌های آقای لاریجانی شوند.

گوگل هم عربستان را تحریم کرد ۲۴ مهر ۱۳۹۷

گوگل هم عربستان را تحریم کرد

موج اعتراضات نسبت به اقدامات خشونت آمیز مقامات سعودی در پی ربوده شدن جمال قاشقچی روزنامه نگار این کشور عرصه اقتصاد عربستان را هم درنوردید و شرکت آمریکایی گوگل نیز کنفرانس سرمایه گذاری موسوم به ‘داووس صحرا’ را در این کشور تحریم کرد.