یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۷:۰۷

کشته شدن دو مظنون تروریستی در شمال ریاض

رسانه‌های محلی عربستان از کشته شدن دو مظنون تروریستی در شمال ریاض خبر داند.

دو مظنون تروریستی در ریاضرسانه‌های محلی عربستان از کشته شدن دو مظنون تروریستی در شمال ریاض خبر داند.

به گزارش یوپنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت کشور عربستان اعلام کرد، دو مظنون تروریستی در جریان عملیات نیروهای این کشور در شمال ریاض کشته شدند.

به گفته سرلشگر منصور ترکی، سخنگوی وزارت کشور عربستان، افراد کشته شده در حال آماده شدن برای انجام یک حمله تروریستی بوده‌اند.

وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای امنیتی توانستند محل حضور فرد خطرناکی به نام طایع سالم بن یسلم الصیعری با ملیت عربستانی را رصد کنند که به سبب نقش خطرناکش در ساخت کمربندهای انفجاری که در چندین عملیات تروریستی به کار رفتند، تحت تعقیب قرار داشت.

وی در منزلی در محله الیاسمین در شمال ریاض به همراه شخصی به نام طلال بن سمران الصاعدی که او نیز تابعیت عربستانی داشت، پنهان شده و آن منزل را به لانه‌ای تروریستی برای ساخت مواد منفجره و کمربندهای انفجاری و بمب‌ تبدیل کرده بودند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای امنیتی محل را تحت محاصره قرار دادند و در عین حال از آن دو خواستند تا تسلیم شوند اما آنها مخالفت کرده و در تلاش برای فرار از آنجا، به نیروهای امنیتی تیراندازی کردند.

این عملیات به کشته شدن دو تروریست و زخمی شدن یکی از نیروهای امنیتی انجامید که به بیمارستان منتقل شد.

مقام‌های سعودی تصاویری از سلاح‌ها و مواد انفجاری و مهمات منتشر کرده‌اند که به گفته آنان از محل استقرار تروریست‌های کشته شده به دست آمده است.

براساس بیانیه وزارت کشور عربستان، این دو فرد به ارتباط‌شان با انفجارها و حملات دیگر در عربستان از جمله حمله به مسجد نبوی نیز متهم بودند.

در این بیانیه آمده است، داعش از طایع الصیعری در ساخت کمربندهای انتحاری و بمب و آماده سازی عاملان انتحاری و آموزش آنها برای انجام اقدامات تروریستی استفاده می‌کرد.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=21654
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما