چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۴:۵۱

هلاکت ۱۵۲ داعشی در عملیات نیروهای عراقی در موصل

نیروهای عراقی در ادامه عملیات آزادسازی شهر موصل، شامگاه سه شنبه دستکم ۱۵۲ تن از عناصر گروه تروریستی داعش را در محورهای عملیاتی به هلاکت رساندند.

نیروهای عراقی در ادامه عملیات آزادسازی شهر موصل، شامگاه سه شنبه دستکم ۱۵۲ تن از عناصر گروه تروریستی داعش را در محورهای عملیاتی به هلاکت رساندند.

به گزارش یوپنا به نقل از ایرنا، سرلشکر ‘عبدالامیر رشید یارالله’ فرمانده عملیات آزادسازی موصل گفت: نیروهای عراقی در محور شمالی موصل با پیشروی در محله های الحدباء و نیسان، موفق شدند بخش های شمالی این دو محله را از عناصر تروریستی پاکسازی کنند و دستکم ۲۵ تروریست را به هلاکت رسانند.
فرمانده عملیات آزادسازی نینوا افزود: در محور شرقی موصل نیز با پیشروی در محله مالیه و ضباط موفق شدند، محله ضباط را آزاد کنند و دستکم ۸۶ تن از عناصر تروریستی در این عملیات کشته شدند.
در محور جنوب شرقی موصل نیز نیروهای عراقی با آزادسازی تعدادی از ساختمان ها و مراکز دولتی دستکم ۴۱ تروریست را به هلاکت رساندند.
پیش تر سرلشکر ‘طالب شغاتی’ فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرده بود که نیروهای عراقی تاکنون ۵۳ محله در شرق موصل را از عناصر تروریستی پاکسازی کردند.
در همین حال جنگنده های عراقی نیز مواضع تروریست ها در غرب موصل را بمباران کردند که در این حمله ده ها تن از تروریست ها کشته و یا زخمی شدند.
نیروهای عراقی تاکنون بخش اعظم شرق موصل را از داعشی ها پاکسازی کردند و خود را به نزدیکی رود دجله برای بازپس گیری بخش غربی این شهر رساندند.
عملیات موسوم به آزادسازی موصل روز ۲۶ مهرماه (۱۷ نوامبر) با فرمان ‘حیدر العبادی’ نخست وزیر عراق به صورت رسمی آغاز شد.
نیروهای عراقی از زمان آغاز مرحله دوم عملیات آزادسازی موصل در ۲۹ دسامبر (۹ دی) تاکنون ده ها محله را آزاد کرده و عملیات خود را در محور شمالی موصل بار دیگر آغاز کردند.
در نخستین مرحله آزادسازی موصل که روز ۱۵ دسامبر به کار خود پایان داد، ۴۰ محله از مجموع ۵۶ محله شرق شهر موصل از اشغال گروهک تروریستی داعش آزاد شد.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=22053
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما