یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱

جزئیات تبدیل وضعیت کارکنان پیام نور/ خبر خوش برای اعضای علمی پیمانی مشروط/ عدم افزایش شهریه دکترا/ وضعیت بودجه استان ها

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور با اشاره به حضور چندباره دکتر فرهادی در دانشگاه پیام نور، بیان داشت: حضور وزیر علوم برای چهارمین بار در دوره مدیریت جدید نشان دهنده اهمیت جایگاه پیام نور در وزارت علوم می باشد.

گروه دانشگاه – معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت: تکمیل پروژه های عمرانی از اولویت های کار معاونت اداری، مالی و عمرانی دانشگاه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «یوپنا»، دکتر فیصل حسنی که در جمع روسای مراکز و واحدهای استان خراسان رضوی سخن می گفت، با تشریح فعالیت های عمرانی دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، ابراز داشت: الحمدلله در دهه مبارک فجر ۷۲ پروژه با حضور وزیر محترم علوم افتتاح گردید و پیش از این نیز ۱۰۷ پروژه عمرانی دیگر نیز در دانشگاه پیام نور افتتاح شده بود که همه این فعالیت ها از ابتدای حضور دکتر رستمی ابوسعیدی در دانشگاه اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه تعدادی پروژه نیمه تمام وجود دارد که سعی داریم آنها را تا پایان سال جاری به اتمام برسانیم، خاطرنشان کرد: در بحث اقدامات عمرانی استان ها را حمایت می کنیم و با توجه به حمایت های وزارت علوم الحمدلله دانشگاه پیام نور در حال حاضر مشکل مالی ندارد، ولی پرداخت های مالی به استان ها منطقی انجام خواهد پذیرفت.

888

حسنی تصریح کرد: امسال با تدبیر ریاست محترم دانشگاه و به کمک معاونین و روسای استانی و همراهی همکاران توانستیم از بحران های مالی عبور کنیم  و بیش از ۶۰ بحران را در دانشگاه پیام نور حل کردیم و در عین کمبود نقدینگی بسیاری از مشکلات را از سد راه برداشتیم.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور با اشاره به حضور چندباره دکتر فرهادی در دانشگاه پیام نور، بیان داشت: حضور وزیر علوم برای چهارمین بار در دوره مدیریت جدید نشان دهنده اهمیت جایگاه پیام نور در وزارت علوم می باشد و این در حالیست که هنوز بسیاری از دانشگاههای تهران از فرصت حضور مقام عالی وزارت بی بهره مانده اند.

حل شدن مشکل اعضای هیات علمی پیمانی مشروط

دکتر حسنی همچنین در خصوص اعضای علمی پیمانی مشروط بیان داشت: بحث پیمانی مشروط اعضای هیات علمی دانشگاه حل شده است و از ۲۵/۷/۹۵ تمام امتیازاتی که به نیروهای پیمانی تعلق می گیرد به اعضای پیمانی مشروط نیز تعلق می گیرد.

تا دوسال آینده افزایش شهریه در مقطع دکترا نداریم

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور همچنین در خصوص شهریه دانشجویی نیز گفت: امسال سعی خواهیم کرد که هیچ افزایش شهریه در مقاطع تحصیلی نداشته باشیم.

این مقام مسئول بیان داشت: در مقطع دکتری قطعا تا دوسال آینده افزایش شهریه نخواهیم داشت و در مقطع ارشد هم تلاشمان این است تا با عدم افزایش شهریه فاصله خود را با سایر دانشگاه ها حفظ نماییم.

دریافت پاداش بازنشستگی از دولت برای اولین بار در تاریخ پیام نور

وی به دریافت پاداش بازنشستگی از دولت برای اولین بار در تاریخ پیام نور اشاره کرد و ابراز داشت: از این پس پاداش بازنشستگی همکاران از محل دولت پرداخت خواهد شد و این امر در تاریخ دانشگاه پیام نور بی سابقه است.

حسنی افزود: به این ترتیب هم سهم خود را در خصوص دولتی بودن از محل بودجه دولتی دریافت می کنیم و ضمنا بار مالی آن از عهده دانشگاه خارج می شود.

افزایش ۱۶ برابری درآمد غیرشهریه ای دانشگاه پیام نور نسبت به سال گذشته

دکتر حسنی خاطرنشان کرد: درآمد غیرشهریه ای دانشگاه پیام نور نسبت به سال گذشته افزایش ۱۶ برابری داشته است.

وی افزود: هدف گذاری ما برای سال آینده، کسب درآمد غیرشهریه ای به میزان ۵۰ میلیارد تومان است و در برنامه ۵ ساله در تلاش هستیم تا این رقم را به ۲۰۰ میلیارد تومان برسانیم.

تلاش ویژه ای برای تبدیل وضعیت همکاران در حال انجام است

معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور همچنین در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان دانشگاه پیام نور، گفت: دانشگاه پیام نور به غیر از افراد شرکتی، ۱۰ هزار نفر کارمند دارد که ۶ هزار نفر آنها قراردادی می باشند و ما توانستیم ۴۲۳۰ نفر را وارد سیستم دولت نمایم و برای آنها شناسه گرفتیم.

وی افزود: سعی داریم این افراد را وارد بند (( و )) نماییم که می توانند پیمانی شوند.

حسنی ابراز داشت: در حال حاضر ۱۱۰۰ نفر از پرسنل دانشگاه امتحان ادواری را گذرانده اند که در حال تبدیل وضعیت آنها هستیم.

وی تاکید کرد: از آنجائی که وزارت علوم ۱۰ هزار سهمیه برای تبدیل وضعیت اخذ کرده است ما نیز سعی داریم که ۶ هزار سهمیه برای تبدیل وضعیت کارکنان خود  از وزارت علوم اخذ نماییم.

بودجه استانها بر اساس سرانه دانشجویی خواهد بود

دکتر حسنی همچنین به بحث درآمدزایی گریزی زد و به روسای مراکز و واحدهای استان اظهار داشت: بحث در آمد زایی را جدی بگیرید و دانشجو را موظف نمایید که نسبت به پرداخت شهریه خود قبل از شروع امتحانات اقدام نماید.

وی بیان داشت: در حال حاضر سرانه به استان ها می دهیم به طوریکه هر استانی که دانشجوی بیشتری جذب نماید به تبع آن از سرانه بیشتری نیز برخوردار خواهد بود.

دکتر حسنی همچنین اظهار داشت: از پتانسیل نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در صدد اخذ رشته های کارشناسی ارشد و دکترا کمک بگیرید و آنها را ترغیب به حمایت از دانشگاه پیام نور نمایید.

لزوم همکاری مدیران مالی با روابط عمومی ها

معاون اداری همچنین به بحث تبلیغات دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: روابط عمومی های استان ها باید فعال تر باشند و عملکرد دانشگاه را به گوش مسئولین استانی خود برسانند.

حسنی همچنین به مدیران مالی که در کلاس تخصصی مالی تعهدی شرکت کرده بودند، گفت: با طرح های تبلیغاتی روابط عمومی کاملا” هماهنگ باشند تا با اطلاع رسانی مناسب از کلیه ظرفیت های استانی و کشوری استفاده گردد.

احیای دانشکده ها/ اعضای علمی دارای ماندگاری علمی، تنزل پیدا می کنند

دکتر حسنی در خصوص اختیارات مدیران گروه و رشته ها بیان داشت: یکی از مباحثی که مطرح می شود عدم اختیارات کافی مدیران گروه می باشد که این مساله به زودی با راه اندازی و احیای دانشکده ها برطرف خواهد شد.

 وی افزود: یکی از عوامل مهم در ارتقای دانشگاه، فعالیت های علمی اساتید است و اساتیدی که دچار رکود علمی و یا به اصطلاح ماندگاری شوند، تنزل قرارداد پیدا خواهند کرد.

حسابداری تعهدی از سال ۱۳۹۶ در پیام نور

دکتر حسنی در خصوص شیوه نوین حسابداری پیام نور نیز ابراز داشت: حسابداری تعهدی منجر به ایجاد شفافیت، نظم بیشتر و برنامه ریزی منسجم تر مالی در دانشگاه خواهد شد و از سال ۹۶ در دانشگاه پیام نور پیاده خواهد شد.

تعدیل نیرو نخواهیم داشت

وی در خصوص برخی نگرانی ها در خصوص تعدیل نیرو نیز بیان داشت: جای نگرانی نیست و واقعا مشکل بودجه در دانشگاه پیام نداریم که به خاطر آن بخواهیم تعدیل نیرو داشته باشیم اما اگر همکاری دارای ضعف بنیه علمی باشد یا دارای مشکلات گزینش و یا تخلفات باشد و بر مدار قانون حرکت نکند مماشات نخواهیم کرد.

وی تصریح کرد: به طور مثال ۱۹ نفر از کسانیکه بر خلاف قانون دو شغله بودندف را بدون درنگ اخراج کردیم.

حذف عنوان سرپرستی

این مقام مسئول در خصوص اصلاحات چارت اداری دانشگاه گفت: اصلاحات چارت دانشگاه در حال انجام است و سعی شده است تمامی پست ها دیده شود .

حسنی تاکید کرد: عنوان سرپرست هم حذف خواهد شد و برای مسئولان، عناوین ریاست و مدیریت در ابلاغ آنان درج خواهد شد.

مدیرکل امور اداری دانشگاه پیام نور مسیرهای تبدیل وضعیت کارکنان را تشریح کرد

در ادامه نشست مدیرکل امور اداری دانشگاه پیام نور نیز بیان داشت: برای تبدیل وضعیت همکاران دو مسیر وجود دارد. راه اول کسانی است که در آزمون های ادواری سال های گذشته مانند آزمون های سال ۸۱، ۸۲، ۸۴ و .. شرکت کرده اند و علیرغم مجاز شدن در آزمون پذیرفته نشده اند و مسیر بعدی نیز افرادی هستند که به صورت قراردادی جذب شده اند که این دسته از افراد از طریق تشکیلات سازمانی و تصاحب پست های بلاتصدی سازمان می توانند تبدیل وضع شوند.

 حاج محمد علی بیان داشت: هم اکنون ما دارای حدود ۵ هزار پست بلاتصدی در سازمان می باشیم و همچنین ۱۰۰۰ نفر نیز مجوز هیات امنا در سال ۱۳۸۵ را نیز داریم، که با بهره گیری از این ظرفیت ها مشکلی برای تبدیل وضعیت کارکنان نداریم.

وی افزود: تمامی این موارد با جلسات متعدد و فشرده در سازمان برنامه و بودجه و پیگیری های فراوان در حوزه معاونت اداری و مالی فراهم شده است و تمامی تلاش ما رفع دغدغه همکاران عزیز است.

حاج محمد علی همچنین در خصوص حق مسئولیت عاملین مای نیز افزود: از محل درآمد دانشگاه و معادل ربیس اداره به این همکاران حق مدیریت پرداخت خواهد شد.

ماموریت تحصیلی اعضای هیات علمی پیمانی مشروط

مدیرکل امور اداری دانشگاه پیام نور در خصوص مامور به تحصیل شدن اعضای هیات علمی پیمانی مشروط نیز بیان داشت: با توجه به اینکه از تاریخ ۲۵/۷/۹۵ احکام کلیه اعضای هیات علمی پیمانی مشروط به پیمانی تبدیل شده است این عزیزان نیز می توانند بر اساس تبصره ۵ ماده ۷۳ ایین نامه استخدامی اعضای هیات علمی برای بهره مندی از ماموریت آموزشی اقدام نمایند.

ورود دانشگاه پیام نور خراسان رضوی برای حل معضلات آسیب های اجتماعی

به گزارش خبرگزاری «یوپنا»، در ابتدای این نشست رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی بیان داشت: دانشگاه پیام نور به برکت انقلاب اسلامی امروز درخت تنومندی شده است که با همت دانشگاهیان پرتلاش و غیرتمند روز به روز در حال رشد و تعالی است.

دکتر محمد علی داوریار با اشاره به برخی از فعالیت های اجتماعی دانشگاه پیام نور استان خراسان رضوی، گفت: دانشگاه پیام نور خراسان رضوی امروز علاوه بر تاثیر گذاری علمی و فرهنگی توانسته است با عهده داری مسئولیت کارگروه فرهنگی شبکه جامع دانشگاههای استان با ارائه طرح هایی همچون راه اندازی کلینیک آسیب های اجتماعی و ورود به حوزه حل معضلات آسیب های اجتماعی که از دغدغه های مقام معظم رهبری نیز می باشد، حوزه نفوذ و تاثیر گذاری دانشگاه  پیام نور را در سطح استان و کشور افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: افتخار می کنیم که بتوانیم به عنوان خادم الرضا(ع) تمام توان را برای توسعه دانشگاه پیام نور در کنار امام مهربانی ها به کار بگیریم.

گفتنی است؛ نشست معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور کشور با روسای مراکز و واحدهای پیام نور استان خراسان رضوی برگزار شد.

 

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=27602
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. free pron گفت:

    dlmUzX I went over this website and I believe you have a lot of good info , saved to bookmarks (:.

دیدگاه شما