دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ - ۹:۱۹

عملیات اجرایی مترو پردیس آغاز شد

مدیرعامل شرکت عمران پردیس از آغاز عملیات اجرایی مترو این شهر با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء خبر داد و با اشاره به عدم تخصیص یارانه خاص مسکن مهر این شهر، گفت: یک شرکت معروف داخلی از تحویل پکیج به پیمانکار مسکن مهر خودداری می‌کند.

به گزارش یوپنا به نقل از تسنیم؛ سعید غفوری در حاشیه افتتاح ۵۰۲۰ واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز ۵۰۲۰ واحد مسکن مهر در فازهای ۵، ۸، ۹ قدیم و جدید و  ۱۱ افتتاح شد که البته به دلیل مسائل مالی می‌توانستیم تعداد بیشتری از واحدهای این طرح را افتتاح کنیم.

وی با یادآوری این‌که منابع مالی این واحدهای مسکن مهر برای افتتاح از محل تهاتر زمین تامین شده است، تصریح کرد: در انتظار تخصیص یارانه خاص مسکن مهر پردیس هستیم قرار بود سازمان برنامه و بودجه حدود ۱۵ میلیارد تومان یارانه نقدی را اختصاص دهد که تاکنون مبلغی از این یارانه پرداخت نشده است.

وی با اشاره به دو فقره ۵۰ میلیارد تومانی یارانه مسکن مهر، گفت: ۵۰ میلیارد اول این یارانه (برای مرداد) از طریق اوراق خزانه ۲ ساله اختصاص یافته و ۵۰ میلیارد دوم در مراحل اداری قرار دارد. متاسفانه به دلیل نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت مصالح ساختمانی، پیمانکاران تمایلی به دریافت این اوراق ندارند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به افتتاح ۱۱ باب مدرسه در مسکن مهر پردیس اظهار کرد: تا پایان سال ۱۰ باب مدرسه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

غفوری افزود:‌یک پکیچ مشارکت با بخش خصوصی به ارزش ۱۰۳۸ میلیارد تومان جهت تکمیل خدمات شهر پردیس آماده شده که شامل فضاهای تجاری،‌آموزشی، ورزشی  و… است.

وی همچنین از آغاز اجرای مترو پردیس در قالب پروژه شهید دادمان خبر داد و گفت:‌ این پروژه با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اجرا می‌شود که ارزش آن حدود ۶۵۴ میلیارد تومان است.

وی یادآور شد:‌ برای مترو پردیس در انتظار ردیف بودجه توسط سازمان برنامه و بودجه هستیم. این پروژه حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با مشارکت بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به این‌که بخش قابل توجهی از واحدهای مسکن مهر پردیس  در فاز ۱۱ با کمبود پکیج مواجه است،‌افزود:‌ تا پکیج واحدها تامین نشود اداره گاز کنتور را نمی‌دهد.

وی بیان کرد:‌تامین پکیج جزو تعهدات پیمانکار بوده که در این راستا پیمانکار اقدام به خرید ۱۵۰۰ پکیج از یک شرکت معروف داخلی کرده است. اما از این تعداد فقط ۴۶۰ پکیج تحویل شده و شرکت مذکور از تحویل سایر پکیج‌ها که پول آنها نیز در گذشته پرداخت شده، خودداری می‌کند.

وی با اشاره به ادعای شرکت تولیدکننده پکیج برای چندین برابر شدن قیمت پکیج‌ها، اظهار کرد: با وجود آن‌که شرکت عمران پردیس در جهت رفاه حال متقاضیان در صدد پرداخت قیمت ادعای شرکت تولیدکننده پکیج بود اما باز هم این شرکت از تحویل پکیج‌ها خودداری می‌کند.

به گزارش تسنیم امروز علاوه بر افتتاح ۵۰۲۰ واحد مسکن مهر، پروژه های مشارکتی و مراکز محله به ارزش ۱۰۳۸ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.

upna
لینک کوتاه : http://upna.ir/?p=79060
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما