راز بزرگ كارلوس كي روش
راز بزرگ كارلوس كي روش

بعد از تقریبا سه سال راز بزرگی افشا شد، رازی که به غیر از کارلوس کی روش، همکارانش و بازیکنان تیم ملی کسی از آن با خبر نبود و با كمك آن اتفاق ویژه تیم ملی با سه برد پیاپی برابر قطر، لبنان و کره جنوبی راهی برزیل شد.   دلیل این رازداری هم چیزی […]

بعد از تقریبا سه سال راز بزرگی افشا شد، رازی که به غیر از کارلوس کی روش، همکارانش و بازیکنان تیم ملی کسی از آن با خبر نبود و با كمك آن اتفاق ویژه تیم ملی با سه برد پیاپی برابر قطر، لبنان و کره جنوبی راهی برزیل شد.

 

دلیل این رازداری هم چیزی نبود غیر از نیت خیری که سرمربی تیم ملی داشت و اکنون بعد از تقریبا ۱۰۰۰ روز توسط فردی به نام یوسف اصلانی، مدیر مجتمع خیریه بهشت امام رضا (ع) در گفتگو با "ورزش سه" بر ملا می شود؛ کسی که مدام در این مصاحبه تاکید می کند باورهای کی روش به اعتقادات مذهبی عمیق است و همین انتقادها به او کمک کرده انسان موفقی شود و در دل مردم جای بزرگی را بگیرد.
او ابتدا می گوید: "در ابتدا باید بگویم خیریه بهشت امام رضا مسوولیت نگه داری شبانه روزی ۱۴۶ یتیم و معلول کودک را دارد؛ کودکاني که درجه معلولیت زیادي دارند و کاملا بدون سرپرست هستند. در واقع در این دنیا هیچ کس را ندارند. داستان آشنایی آقای کی روش با این مجتمع هم بسیار خاص و عجیب است که باید  برایتان شرح دهم."
او ادامه می دهد:" این داستان به قبل از سه بازی آخر تیم ملی در رقابتهای انتخابی جام جهانی بر می گردد. یک روز آقای آرین قاسمی با من تماس گرفتند و گفتند آقای کی روش می خواهد شما را ببینند. من ابتدا فکر می کردم کسی قصد دارد سر به سرم بگذارد و با خنده گوشی را قطع کردم اما دوباره تماس گرفتند و تاکید کردند که او می خواهد شما را ببیند. سرانجام من به دیدار آقای کی روش رفتم. ایشان ابتدا گفت ما هر کاری لازم بوده را انجام داده ایم و از شما می خواهیم به همراه این کودکان به تیم ملی کمک کنید. او مدام تاکید می کرد این بچه ها با چنین شرایطی انرژی بزرگی دارند و می توانند کارهایی بزرگی انجام دهند و اینها باید براي بازیکنان تیم ملي دعا کنند. من هم پذیرفتم اما توافق کردیم که این موضوع رسانه ای نشود و ایشان هم چنین تاکیدی داشتند."
اصلانی با اشاره به حضور بازیکنان تیم ملی در مجتمع خیریه امام رضا (ع) می‌گوید:" آقای کی‌روش تاکید داشت که هیچ کس نباید از ماجرا اطلاع پیدا کند تا به بازیکنان تیم ملي استفاده معنوي كنند. ما یک نفر را به هتل محل اقامت تیم ملی فرستادیم تا پس از انجام هماهنگی‌ها بدون اینکه بازیکنان متوجه شوند، به این مجتمع بیایند. بنابراین با اتوبوس بازیکنان تیم ملی به مجتمع وارد شدند و با بچه‌های یتیم و معصوم که معلولیت‌های عجیبی داشتند روبه‌رو شدند. به محض ورود چهره‌های متعجب بازیکنان را می‌دیدیم. بچه‌های مجتمع هم خیلی بی‌پروا بازیکنان تیم ملی را نقد کردند. یکی از بچه‌های ما که نه دست دارد و نه پا و کلا ۴۰ سانتی‌متر است انتقادات تندی را به زبان آورد. بعد از این حرف‌ها بازیکنان تیم ملی منقلب شده بودند. یکی گوشه‌ای اشک می‌ریخت و یکی دیگر به فکر فرو رفته بود. فضای بسیار معنوی در مجتمع شکل گرفته بود. بعد از دقایقی بین این بچه‌های معلول و بازیکنان تیم ملی بازی دوستانه‌ای هم انجام شد. سپس کی‌روش بازیکنان را جمع کرد و صحبت‌های جدی را با بازیکنان انجام داد. صحبت‌های عملیاتی که با توجه به رابطه‌ام با دوستان جبهه و جنگ و ا ینکه پدرم جزو رزمنده‌های دفاع مقدس بود، در شب‌های عملیات مطرح می‌شد.کی‌روش همان جا از بازیکنان قول گرفت که پاداش سه بازي را هر کس مایل بود به این مجتمع هدیه کند. تیم ملی به قطر رفت. از آنجا با ما تماس گرفتند و گفتند از بچه‌های یتیم و معلول فیلم بگیرید و برای ما بفرستید و بعدها ما متوجه شدیم بازیکنان تیم ملی قبل از دیدار با قطر این فیلم را تماشا کرده بودند و با چشمانی گریان وارد زمین شدند. تیم ملی با این شرایط سه بازی آخرش را پشت سر گذاشت و بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی، کی‌روش به همراه چند نفر از بازیکنان تیم ملی در شرایطی که ما برای تکمیل پروژه ساختمان مجتمع پول کم آورده بودیم، مبلغ ۳۶۰ میلیون تومان پرداخت کردند. این را برای نخستین بار است که مطرح می‌کنم و هیچ کس به غیر از ما چند نفر آن را نمی‌داند اما حالا که شنیده‌ام او می خواهد از ایران برود باید این حرف‌ها را مطرح می‌کردم. ما برای ساختن این مجتمع ۴ میلیارد پول نیاز داشتیم که ۳۶۰ میلیون تومان آن را کی‌روش و چند نفر از تیم ملی متقبل شدند و بقیه آن را قالیباف و خود مجتمع امام رضا (ع) تهیه کرد اما پولی که از تیم ملی به ما رسید بسیار تعیین کننده بود چرا که در انتهاي كار پولی دیگر در اختیار نداشتیم. " 

مدیر مجتمع خیریه بهشت امام رضا (ع) در ادامه گفت: "در سال ۹۳ هم پیش از اینکه تیم ملی به استرالیا برود، کی‌روش به همراه دو سه بازیکن تیم ملی به مجتمع آمد و همان جا مبلغ ۴۰ میلیون تومان برای تجهیز ۴ مرکز ما به کامپیوترهای مخصوص معلولان کمک کرد. من بارها از کی‌روش پرسیدم که ما مسلمانان به بچه یتیم اعتقاد داریم شما برای چه این کمک‌ها را می‌کنید که او هم گفت انرژی بچه‌های یتیم در همه جای دنیا یکی است و من به دل شکسته آن‌ها اعتقاد دارم. این را وظیفه خود می‌دانم که بگویم کی‌روش اهل شو بازی کردن نیست چون نمی‌خواست این کمک‌ها رسانه‌ای شود و هیچ وقت فریاد نزد که من این کمک‌ها را کردم. این مسئله تا به امروز در هیچ جایی مطرح نشده است.

وی در ادامه می‌گوید: " حقیقتا باید بگویم که در این سه سالی که سرمربی تیم ملی را می‌شناسم او را ایرانی ایرانی می‌دانم. واقعا حیف است که او می‌خواهد از اینجا برود. به او می‌خواهم بگویم آقای کی‌روش من به عنوان پدر ۱۴۶ پسر یتیم و معلول به همراه این‌ها عاشقت هستیم و محبت‌هایت را فراموش نمی‌کنیم. اجر کمک‌هایی که شما به مجتمع ما کردید تا ابد باقی خواهد ماند و مطمئنا  اثرات این اقدام‌ها را در این دنیا و آن دنیا خواهید دید. متاسفم که بگویم یکی از مشکلات ما ایرانی‌ها است که  آدم در حال حركت را کتک می‌زنیم مثل قطار در حرکتی که به سویش سنگ پرتاب می‌شود. ما فرهنگ غنی‌ای داریم اما نمی‌دانم چرا قدردان زحمات کسانی نیستیم که به ما کمک می‌کنند اما من اینجا می‌گویم که ما اعضای مجتمع خیریه بهشت امام رضا (ع) به همراه ۱۴۶ کودک یتیم قدردان محبتهاي شما هستيم و تا ابد قدرت را مي دانيم.