کلیولند برای نخستین بار قهرمان NBA شد/ اشک‌های شادی لبرون جیمز
کلیولند برای نخستین بار قهرمان NBA شد/ اشک‌های شادی لبرون جیمز

تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز با پیروزی در هفتمین بازی فینال رقابتهای NBA برای نخستین بار قهرمانی در تاریخ ۷۰ ساله این مسابقات را کسب کرد.

به گزارش یوپنا، تیم های بسکتبال گلدن استیت واریرز و کلیولند کاوالیرز صبح امروز دوشنبه به وقت تهران هفتمین بازی فینال رقابتهای حرفه ای NBA را برگزار کردند که در پایان دیداری مهیج و نزدیک تیم کلیولند با حساب ۸۹ بر ۹۳ برنده شد و قهرمانی را در خانه حریف جشن گرفت.

در این بازی لبرون جیمز با کسب ۲۷ امتیاز و ۱۰ ریباند ستاره کلیولند بود با بازی فوق العاده خود به خصوص در کارهای دفاعی نقش مهمی را در کسب این برد ایفا کرد. کایری اروینگ هم ۲۶ امتیاز برای تیمش کسب کرد.

در تیم گلدن استیت واریرز نیز درایموند گرین با ۳۲ امتیاز شب خوبی را سپری کرد اما استفان کوری و کوین ثامپسون ۱۷ و ۱۴ امتیاز کسب کردند و در دام دفاعی حریف گرفتار شدند.

بدین ترتیب کلیولند کاوالیرز برای نخستین بار در تاریخ قهرمان NBA شد. این تیم در حالی که در سری بازی های فینال ۳ بر یک عقب بود با درخشش لبرون جیمز سه بازی متوالی را برد تا در مجموع ۴ بر ۳ پیروز شود.

لبرون جیمز اسطوره باشگاه کلیولند در پایان بازی و حتی به هنگام بالا بردن جام قهرمانی هم اشک شادی ریخت و تمام سالن را تحت تاثیر خود قرار داد.