کنترل بهینه «درد» در مراکز درمانی موجب افزایش رضایتمندی بیماران می‌شود
کنترل بهینه «درد» در مراکز درمانی موجب افزایش رضایتمندی بیماران می‌شود

دبیر علمی پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران با اشاره به اهمیت کنترل بهینه «درد» در مراکز درمانی، گفت: کنترل بهینه درد مقوله ای بسیار مهم در امر رضایتمندی بیماران است به گونه‌ای که اگر سخت‌ترین و بهترین نوع جراحی نیز برای بیماران انجام شود، اما در نهایت بیمار دچار درد شود رضایت کافی از نتیجه جراحی نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری پوپنا، دکتر فرشاد هاشمیان با بیان این که تمام کشورهای دنیا در زمینه کنترل و مدیریت درد هنوز به نقطه ایده آل دست پیدا نکرده‌اند، عنوان کرد: کنترل بهینه درد مقوله ای بسیار مهم در امر رضایتمندی بیماران است به گونه‌ای که اگر سخت‌ترین و بهترین نوع جراحی نیز برای بیماران انجام شود، اما در نهایت بیمار دچار درد شود رضایت کافی از نتیجه جراحی نخواهد داشت.
وی افزود: اگر چه در بسیاری از مراکز درمانی کنترل بهینه درد ممکن است به شکل ایده آل انجام نشود، اما باید در کشور بر روی رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه تلاش بیشتری انجام شود.
دبیرعلمی پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران، یادآور شد: برخی از جراحی‌ها به بهترین شکل ممکن در کشور انجام می‌شود به گونه‌ای که حتی در برخی رشته‌ها سرآمد کشورهای جهان هستیم، اما باید در زمینه کنترل بهینه درد نیز اقدامات موثرتری انجام شود به همین دلیل برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند در ارتقاء علمی گروه پزشکی نقش بسزایی داشته باشد.
وی اظهار داشت: در سال‌های اخیر علوم پزشکی به شکل همه جانبه در کشور رشد و پیشرفت چشم گیری داشته که این پیشرفت‌ها مرهون سابقه طولانی و ریشه‌های عمیق طب در کشور ما بوده است. در کنار این پیشرفت‌ها به نظر می‌رسد در برخی از نقاط کاستی‌های وجود داشته باشد که ممکن است باعث شود بیمار عمق این پیشرفت را احساس نکند.
دکتر هاشمیان گفت: از مهم‌ترین بحث‌های کنترل بهینه درد در بیماری‌ها می‌توان به کنترل درد در بیماری‌های مزمن و بدخیم، کنترل درد در شرایط اورژانس به خصوص اورژانس‌های پیش بیمارستانی، کنترل درد پس از اعمال جراحی و. … اشاره کرد.
وی در ادامه با توجه به تاثیر برگزاری این همایش، خاطرنشان کرد: توجه دادن جامعه پزشکی، بازآموزی یادآوری دانسته‌های گذشته و به روز رسانی اطلاعات منطبق بر آخرین یافته‌های جهان می‌تواند در ارائه بهینه خدمت، ارتقاء رضایتمندی بیماران و افزایش منزلت درمان‌گران تاثیر داشته باشد.
دکتر هاشمیان خاطرنشان کرد: در این همایش تلاش می‌شود مباحث علمی در کنار مباحث اجتماعی و عملیاتی به شکل سخنرانی، پرسش و پاسخ و مباحثات در قالب پانل برگزار می شود
وی افزود: در افتتاحیه این همایش مسوولان عالی رتبه کشوری و برخی از اعضای مجلس شورای اسلامی، مسوولان وزارت بهداشت ،انجمن داروسازان و تعدادی از روسا و دبیران انجمن های علمی کشور به همراه برترین اساتید دانشگاه حضور خواهند داشت.
دبیر علمی پانزدهمین همایش سالانه  انجمن علمی داروسازان ایران، خاطرنشان کرد: پانزدهمین همایش سالانه  انجمن علمی داروسازان ایران ۳ تا ۵ شهریور سال جاری، با ۱۸ امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان در سالن همایش های رازی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

upna