با این روشها می توانید از بروز چین و چروک پوستتان جلوگیری کنید و اگر برای این کار دیر شده باشد دوباره پوست خود را احیا کنید.

عوامل به وجود آمدن چین و چروک
چین و چروکهای صورت به خودی خود به وجود نمی آیند. پیری هم تنها دلیل بروز چین و چروک پوست نیست. این نکات می تواند در پیدایش چین و چروک و پیری پوست صورت دخیل باشد.

سن؛ با افزایش سن به طور طبیعی پوست شکننده تر شده و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. چرا که تولید روغن های طبیعی در پوست متوقف شده و پوست چروک می شود.

اشعه UV؛ قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش سرعت روند پیری را افزایش می دهد. این کار سبب تجزیه کلاژن و الاستین در پوست می شود.

دخانیات؛ سیگار کشیدن به دلیل تغییراتی که در خون به وجود می آورد، پوست را به سرعت چروک می کند.

حالات تکراری در صورت؛ یک سری حالات که به یک نوع تیک عصبی تبدیل شده اند در تغییرات چروک صورت دخیل هستند. مثلا خط لبخند یا دوبینی یا حرکت بینی و . . .

 

از بین بردن چروکهای صورت
تکرار مداوم یک برنامه مراقبت از پوست، می تواند در جلوگیری از این عارضه به شما کمک کند. در تمام فصول از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. مصرف آنتی اکسیدان را در برنامه غذایی خود بالا ببرید. از سه محصول ویتامین E و آویشن و روغن نارگیل یک کرم دور چشم تهیه کرده و هر شب استفاده کنید. ویتامین E دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی می باشد.

در مبارزه با رادیکالهای آزاد که آسیب زننده پوست هستند قوی است. روغن نارگیل موجود در کرم دور چشم طبیعی هم پوست را مرطوب نگه می دارد و خواص ضد التهابی دارد و آویشن یک اسانس است که خواص آنتی اکسیدانی آن بسیار بالا می باشد و در سفت شدن پوست بسیار کمک می کند.

 

صاف کردن پوست
این بار در نت نوشت به شما دستور تهیه یک کرم دور چشم طبیعی را آموزش می دهیم.

۲ عدد قرص ویتامین E که به صورت پودر درآمده
۲ قطره اسانس آویشن
۱ قاشق چای خوری روغن نارگیل

تمامی مواد بالا را با هم مخلوط کنید و زیر چشم قرار داده و ماساژ دهید. مراقب باشید کرم دور چشم طبیعی وارد چشم شما نشود. هر شب یک الی دو ساعت قبل از خواب این کرم دور چشم طبیعی دست ساز را استفاده کنید. این کرم دور چشم بسیار مقرون به صرفه تر و مفید تر از کرم های شیمیایی موجود در بازار است. با دو کرم دور چشم طبیعی که به شما آموزش دادیم می توانید هم صورت و هم دور چشم خود را بدون چین و چروک، جوان و شاداب نگه دارید.